Wojna o czułe miejsca don Emmanuela

Tłumaczenie: Adam Szymanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The War of Don Emmanuel's Nether Parts
83-7180-984-0
Wojna, Emmanuel
Asja

Książka jest pierwszą częścią trylogii, rozgrywającej się w wyimaginowanym kraju Ameryki Południowej, w którym jak w soczewce skupiają się anomalie, idiotyzmy i groza rozmaitych systemów totalitarnych. Skorumpowanym wojskom rządowym, mającym za zadanie zniszczyć "siły wywrotowe", zdolni są przeciwstawić się tylko nieliczni zaszyci w dżungli partyzanci oraz grupka mieszkańców małej wioski, dzielnie znoszących plagi śmiechu i nieśmiertelnych kotów. Bezkompromisowa proza Bernieresa, utrzymana w stylu groteski, ale też doskonale oddająca subtelne uczucia oraz magię egzotycznych krajobrazów, przeraża i wzrusza, bawi i skłania do refleksji.

Fidel-F2 | 2015-11-09

Świetnie napisana, mądra i pełna ciepłego inteligentnego humoru. Zdecydowanie warto przeczytać.

Asja | 2010-07-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Wspaniała powieść pełna specyficznego poczucia humoru, autor choć Anglik pisze w stylu najlepszych iberoamerykńskich pisarzy. Niestety w Polsce przetłumaczono tylko pierwszą część trylogii - czego nie mogę odżałować.

Lolanta | 2014-10-03
Przeczytana: 01 października 2014