Matka Teresa Ukryty Ogień

Mother Teresa's Secret Fire
siostra Tersesa
religia
Evelline

Poruszająca kontynuacja bestsellera „Pójdź, bądź moim światłem”! W czasie zwyczajnej podróży pociągiem 10 września 1946 roku w potwornym upale, w gwarnym, zatłoczonym wagonie, stało się coś niezwykłego. Bóg przyszedł do duszy siostry Teresy. Przez wiele lat o tym niezwykłym wydarzeniu mówiła niewiele. Tyle tylko, że właśnie tego dnia otrzymała „powtórne wezwanie”, boskie upoważnienie do tego,...

Poruszająca kontynuacja bestsellera „Pójdź, bądź moim światłem”!
W czasie zwyczajnej podróży pociągiem 10 września 1946 roku w potwornym upale, w gwarnym, zatłoczonym wagonie, stało się coś niezwykłego. Bóg przyszedł do duszy siostry Teresy. Przez wiele lat o tym niezwykłym wydarzeniu mówiła niewiele. Tyle tylko, że właśnie tego dnia otrzymała „powtórne wezwanie”, boskie upoważnienie do tego, aby opuścić klasztor i pójść służyć biednym w slumsach Kalkuty. Wtedy jednak zdarzyło się coś nieporównanie większego. Nikt tego wówczas nie wiedział, ale to właśnie w czasie tej podróży siostra Teresa stała się Matką Teresą.
Niezwykła opowieść ojca Josepha Langforda, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Miłości, pokazuje życie i duchową podróż Świętej z Kalkuty. Langford z wielkim podziwem i ogromnym szacunkiem opisuje największy duchowy sekret Matki Teresy. Pokazuje jej strach i wielką miłość, wielkie pragnienie Boga i „noc ciemną”, którą przeżywała przez większą część swojego życia. Ukryty ogień opowiada o najgłębszych motywacjach Matki Teresy, o intymnej relacji z Jezusem, która ocaliła jej życie.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Czytający_chłopak | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: styczeń 2013

Przecudowna książka, ukazująca prawdziwą istotę wiary człowieka, która nie wiąże się z samym "chodzeniem do kościoła. Wiara to coś więcej, i znajdujemy Boga w każdym człowieku, szczególnie w osobach biednych, ubogich, głodnych i potrzebujących pomocy. "Matka Teresa. Ukryty Ogień" - polecam każdemu, bo ta książka bardzo dobrze pozwala spojrzeć na Matkę Teresę z innej strony i pokazuje jak wielkim, ale drobnym człowiekiem była ta wielka święta.

KAROL | 2015-11-28
Karol Borowski | 2015-04-02