Łowca ciemności

Dayhunter
Łowca, ciemności
horror
dona

Świt nowego dnia wstaje w krwawej poświacie… Mira, władczyni ognia, jest ostatnią nadzieją świata. Wygnana przed wiekami poza jego granice podstępna rasa szykuje się znów do ataku. Zbliża się wielka bitwa, od zawsze wpisana w przeznaczenie Miry. A ona sama staje wobec straszliwej prawdy, kiedy odkrywa, że Danaus, jedyny człowiek, któremu zaufała, jest kimś więcej niż łowcą wampirów...

kaktusowaona71 | 2015-08-28
Na półkach: Przeczytane, Fantasy / S-F
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

"Łowca ciemności" jest ścisłą kontynuacją tomu pierwszego. Zachowana została konwencja, oraz tempo akcji. Ta część podobała mi się równie bardzo jak tom I, a jedyne maleńkie zastrzeżenia, mogłabym zgłosić do zbyt obszernie omawianej polityki wampirzej i do zastoju w relacjach między wampirzycą a łowcą. Cała reszta jest bardzo zgrabnie pomyślana, skonstruowana i przeprowadzona :)
Opowieść jest interesująca i barwna, przedstawiona w bardzo żywym ( żwawym ? ) i lekkim stylu.
Jeśli komuś podobał się "Nocny wędrowiec" to i "Łowca ciemności" go nie rozczaruje.
Polecam

książek: 1940
ola161 | 2010-09-20
Przeczytana: 20 września 2010

Takie książki uwielbiam. Pełne akcji, wyrazistych bohaterów, z ciągle zmieniającą się scenerią.
W drugiej części przygód Miry autorka pokazała, że część pierwsza to był tylko wstęp do całej historii. Obecnie oprócz krwawej wojny z naturi Mira musi przeciwstawić się też potężnym wampirom.
Intryga goni intrygę.
Autorka ciekawie też dobrała miejsca, gdzie rozgrywa się cała akcja. Poznajemy mroczną Wenecję, rządzoną przez wampiry i starożytną Kretę.
Z rosnącym zniecierpliwieniem czekam na premierę kolejnego tomu:)

Beata | 2014-05-06
Przeczytana: 19 maja 2014

Podobała mi się. Polecam fanom paranormal.

mój_diabeł_stróż | 2013-06-23
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Druga część "Nocnego wędrowca", czyli serii o Mirze, wampirzycy oraz Danausie, Łowcy, bardziej mi się spodobała niż pierwsza. Na pewno więcej się w niej działo, autorka bardziej podkręciła atmosferę. Na jaw wychodzi również tajemnica skrywana przez seksownego i zarazem zimnego, łowcę wampirów, Danausa, którego wprost uwielbiam. Mam cichą nadzieję, że za niedługo może naszych tymczasowych sprzymierzeńców (nie zapominajmy, że poprzysięgli sobie, iż stoczą śmiertelną bitwę, jak tylko pokonują wspólnego wroga) połączy jakaś miłosna intryga :)
Zakochałam się w tej serii i na pewno sięgnę po trzeci tom :D

Kaalisa | 2015-09-30
Przeczytana: 01 września 2014

Ojeja, kocham książki, filmy i w ogóle wszystko co jest związane z wampirami, ale ta książka to bardziej kopia "Zmierzchu" i "Pamiętników Wampirów" niż jakakolwiek historia wampirzycy, no ja kocham takie wampirze mieszanki, ale bez przesady taka utalentowana pisarka zepsuła książkę.. definitywnie nocnego łowce ściągnęła z "Pamiętników wampirów" a ten cały "Sabat" z Volturi ze "Zmierzchu". Dobrze napisana, ale w połowie skopiowana, dlatego daje połowę gwiazdek.

DżejEr | 2011-06-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Po pierwszej części skusiłam się na drugą, bo akcja skończyła się w interesującym momencie, poza tym chciałam dać okazję "rozkręcić się" tej serii. Nie zawiodłam się, po drugim tomie jestem wprost zakochana w tych książkach i pewnie niedługo, jak już przeczytam wszystko inne, co mam na półce, to polecę po trzeci tom o Mirze;)

freeqa | 2011-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Dla tych którzy mieli dużą przerwę między przeczytaniem pierwszej części, a sięgnięciem po drugą (np. ja), trudno będzie na początku połapać się o co w tym chodziło, ale z każdym przeczytanym rozdziałem pamięć będzie wracać.
Nie wiem co mam napisać o tej książce, bo czytając ją nie zastanawiałam się nad tym, co o niej myślę. Wtedy po prostu czytałam. A potem ją odłożyłam i pomyślałam: „A co teraz o niej sądzę, co powinnam o niej napisać?”. Dalej nie wiem, ale postaram się sklecić parę zdań.
Ksiązka jest bardzo dobra dzięki temu, że jest bardzo krwawa (co mnie ucieszyło) oraz, że tak powiem, ociekająca erotyzmem. Moim ulubionym momentem była krwawa jatka w Wielkiej Sali Sabatu, a w tym wyrwanie z zimną krwią serca pewnemu osobnikowi. Każda czytelniczka (tak, ja też) przez całą książkę na pewno będzie się zastanawiać kiedy główna bohaterka wreszcie pocałuje sprzymierzonego łowcę. Ale muszę Was zmartwić – to nie nastąpi. Miejmy nadzieję, że coś się wydarzy w kolejnych częściach. Ale...

mechaniczna_królewna | 2016-06-26
Przeczytana: 2015 rok

"Tkwisz w mojej głowie, a ja tkwię w twojej."

królewna_zombie | 2016-07-27
Przeczytana: 12 października 2015

Nie podobała mi się, za dużo opisów, za mało akcji.

puchacz02 | 2013-09-15
Przeczytana: 15 września 2013

Świetna książka napisana na tym samym poziomie co poprzedniczka. Ciekawi bohaterowie, silni i zdecydowani, wartka akcja, interesująca fabuła. Polecam