Lucyfer Jones - nowe przygody

Tłumaczenie: Jakub Kuźma
Cykl: Lucyfer Jones (tom 2)
Wydawnictwo: ALFA
Lucifer Jones
8370019676
przygoda, Resnick, Lucyfer Jones, Azja
Pablos

Awanturnik, czarujący łotr i intrygant Lucyfer Jones znów w akcji!!! Ucieka z kontynentu na kontynent, a świat okazuje się dla niego za mały. Wszystko, czego szuka, to łatwa sława, bogactwo i wyznawcy. Ale nic nie przychodzi łatwo.

Wszędzie czyhają potwory, handlarze narkotyków, duchy i wilkołaki. Lucyfer Jones zostanie legendą dwudziestego wieku, jeśli tylko zdoła przechytrzyć prawo.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pablos | 2010-07-07

Równie nudna, jak część pierwsza, co gorsza autor tak się zapędził w tworzeniu coraz to dziwniejszych przygód bohatera, że powieść jest prawie dwa razy grubsza od tomu pierwszego. Ten sam specyficzny humor, ten sam poziom, jedyna różnica to miejsce akcji - już nie Afryka (wszak bohaterowi zabroniono powrotu na kontynent po poprzednich przygodach), a Azja.

Civril aen-Saevherne | 2016-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Jako fan książek Mike'a Resnicka (w szczególności niesamowitej serii o Kikinyadze) nie mogę powiedzieć, iż nie mam pewnego niedosytu, ze względu na wysokie oczekiwania, jakie stawiam autorowi.

Książka jest dość zabawna, poprawna, pełna zwykłej Resnickowi nieprzewidywalności i tak przypadkowości losu, jak i niedoskonałości bohaterów.
W tym przypadku mowa jest o bardzo mocno niedoskonałej postaci Wielce Wielebnego Doktora Lucyfera Jonesa - już po raz drugi.
Druga część trzyma poziom pierwszej, nie rozwijając go, ale też nie pikując w dół. Typowe autobusowe czytadło, lub lekka książka do zasypiania, albo porannego słonecznego śniadania.
Główny bohater nie jest prawym człowiekiem, ale nie pierwszy raz tak się dzieje u Resnicka - tak więc poznajemy księdza kanciarza, który przemierza Azję i Europę i wplątuje się dzięki swej chciwości, erotomanii, oraz kanciarstwu w coraz to ciekawsze przygody.

Moniura | 2016-11-03
Kontraktor | 2015-09-15