Generał Sikorski w mojej pamięci

Wydawnictwo: Unia
historyczna

Niezwykłe świadectwo drogi życiowej, szczególnie działalności politycznej, wojskowej i państwowej generała Władysława Sikorskiego, spisane w 1977 r. przez Karola Popiela a polityk, który stał najbliżej Generała, popierał jego politykę i był, co więcej, osobistym przyjacielem premiera rządu RP. znał go i wspierał jeszcze we Lwowie w czasach akademickich i aStrzelcaa jako przywódca Narodowego związku Robotniczego. Popiel odsłania kulisy spiskowania w Paryżu i Londynie przeciw Sikorskiemu jego zaciekłych oponentów politycznych. Frapujący jest opis niedoszłego zamachu na życie premiera Sikorskiego w 1942 r. podczas lotu do USA i Kanady oraz nigdy niewyjaśnionych telefonów do polskich ministrów obwieszczających śmierć Generała na sześć tygodni przed katastrofą w Gibraltarze z 4 lipca 1943.

kuba | 2013-12-16
książek: 2009