Wschód Księżyca

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia księżycowa t.1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris
Moonrise
83-88431-57-9
s-f
waltharius

Pierwszy tom znakomicie przyjętej przez polskich fanów serii o kolonizacji i ekstrapolacji Układu Słonecznego. Cały cykl DROGA PRZEZ UKŁAD SŁONECZNY liczy już sobie kilkanaście tomów. Większość powieści powiązana jest w dylogie bądź trylogie, a wszystkie zazębiają się w historię przyszłości. Na Ziemi rodzi się ruch zwany Nową Moralnością. przeciwny wielu nowoczesnym technologiom. między innymi nano. Tymczasem tylko dzięki nanożukom możliwa jest budowa bazy księżycowej i eksploatacja kosmosu. Firmy finansujące odwieczne marzenie ludzkości stają przed wielkim dylematem: działać na własną rękę i dalej eksploatować kosmos. czy poddać się opinii publicznej. Społeczność kosmiczna przeciwstawia się ruchom społecznym na Ziemi i chce sama decydować o swoim losie. Bardzo szybka. sensacyjna fabuła. świetne sceny na Księżycu

Marcin Badtke | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2010

Dobrze napisana fantastyka. Wielowątkowa, z sympatycznymi bohaterami sympatycznymi i antypatycznymi czarnymi charakterami. Wyraźny podział na dobrych i złych. Niektóre pomysły troszkę się z zdezaktualizowały, ale i tak czyta się dobrze. Autor umiejętnie splata wątki, nie zasypuje czytelnika niesamowitymi wynalazkami obalającymi prawa fizyczne.

Beefdolf | 2015-11-14
Przeczytana: 18 października 2015

Zaskakująco dobra! Lekka i ciekawa przygoda z księżycem w tle.

bor | 2014-04-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

telenowela w kosmosie... po bardzo fajnym Powersat, czytając pozytywne opinie o "Wschodzie Księżyca" miałem duże oczekiwania i zawiodłem się. niczym mnie nie zaskoczyła. ok, fajny temat, nieźle napisane ale jakieś takie płytkie.

książek: 1980
Jahty | 2013-02-09
Przeczytana: 16 lutego 2013

Super ! Bardzo dobrze się czyta.

Przeczytana: 12 grudnia 2015

Polityka w kosmosie :-)