Wojna o Księżyc

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia księżycowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris
Moonwar
83-88431-58-7
science fiction
waltharius

Drugi tom należący do słynnej serii "Tour of The Solar System", a zamykający tzw. dylogię księżycową - bezpośrednia kontynuacja "Wschodu Księżyca". Baza Księżycowa nie może się obejść bez nanotechnologii - dzięki niej rozrasta się, otrzymuje tlen, wodę i diament, z którego budowane są rakietowe klipry. Ale nanotechnologia zostaje zakazana przez Ziemię i ruch bigotów zwany Nową Moralnością. Sterowana przez nich ONZ postanawia wysłać na Księżyc siły "pokojowe" celem zamknięcia Bazy. Lunonauci odpowiadają ogłoszeniem niepodległości. Jak skończy się ta konfrontacja?

Marcin Badtke | 2013-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2013

Lubię czytać książki Bena Bovy ponieważ jedynie nieznacznie popycha w przyszłość technologię przedstawioną w książce. Ludzie w dalszym ciągu muszą mieć niezgrabne kombinezony na Księżycu, w kosmosie dalej jest próżnia i panuje zerowe przyciąganie, Księżycowy pył lepi się do wszystkiego, itp. Dodatkowo intryga jest ciekawa, wielowątkowa, bohaterowie są znani z pierwszej części i dalej panuje wyraźny podział na dobro i zło. Napięcie umiejętnie stopniowane z trzymającym w napięciu wielkim finałem. Zdecydowanie polecam.

bor | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Nie spodziewałem się, że po przeciętnej poprzedniej części ta będzie taka fajna. Świetna kontynuacja. Wojna dobrze zrobiła opowieści o bazie księżycowej. polityka, kłamstwo na kłamstwie, kłamstwem pogania; intrygi - wszystko mamy i to w bardzo dobrym wydaniu. Polecam. warto było przebrnąć przez "Wschód Księżyca" - jako całość - świetne.
i zauważyłem, że autor lubi porównywać różne sytuacje do zburzenia Kartaginy

Przeczytana: 04 stycznia 2016

Jak wygrać wojnę bez oddania jednego strzału i inne dylematy. Cuda nanotechnologii i krajobrazy księżycowe.

książek: 1980
Jahty | 2013-02-16
Przeczytana: 20 lutego 2013

Super kontynuacja poprzedniej części !

doszi | 2016-05-20
sylmec | 2016-04-30