Masy kałowe i inne opowieści womitoryjne

Wydawnictwo: Masy
Masy, opowieści, womitoryjne
Inne
dona

Sztuka musi prowokować, a czasem balansować na granicy dobrego smaku. W tym przypadku z całą pewnością prowokowanie ma miejsce, o zachowanie balansu już trudniej. Autor porusza wątki niełatwe, mroczne i ukryte skrzętnie za parawanem obłudnej codzienności.

Voudini | 2014-09-01

"Masy kałowe" koncentrują się na tematyce, której inni twórcy zwykli unikać, i to nie tylko dlatego, że dać dobry opis wydalania oraz jego produktów - podobnie jak dać dobry opis seksu - jest niezwykle trudno. Autorowi udaje się ta sztuka, a tworzone przez niego obrazy, niezwykle plastyczne i sugestywne, stanowią pomnik niemożliwej do ukrycia fascynacji.
Najbardziej przekonuje tytułowe opus magnum zbioru, udanie wyszydzające kondycję współczesnej sztuki i nie pozostawiające suchej, bezwonnej nitki na wierze w metempsychozę czy na naiwnym przekonaniu, że człowiek - to brzmi dumnie.
Siła większości pozostałych historii opiera się jednak tylko na zamierzonym efekcie szoku, a styl, na zasadzie kontrastu wobec treści roszczący sobie pretensje do pewnej podniosłości, pozostaje niekiedy w tych usiłowaniach nieuroczo nieudolny.
Oryginalne dzieło dla ciekawskich o mało wrażliwych żołądkach.

indiana ego | 2010-07-14
Na półkach: Dawno temu..., Przeczytane
Przeczytana: 2000 rok

Jedna z dziwniejszych książek jakie dane było mi przeczytać. Nie potrafię jej ocenić, ale też nie byłam w stanie przestać jej czytać. Każdy kto po nią sięgnie, musi wiedzieć, że robi to na własną odpowiedzialność.

Marek Nowowiejski | 2014-08-06
wladex | 2014-01-02