Dziennik więzienny III

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jeffrey Archer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Prison Diary III
83-7469-117-4
Karolina

Trzeci, ostatni tom dzienników więziennych Jeffreya Archera obejmuje okres od przeniesienia pisarza z więzienia Wayland w październiku 2001 roku do zwolnienia warunkowego w lipcu 2003 roku. Tom ten zatytułowany "Niebo" zawiera opis pobytu Archera w otwartym więzieniu North Sea Camp, jak również wstrząsający zapis wydarzeń, które doprowadziły do wtrącenia Archera do budzącego grozę więzienia Lincoln - powrotu do Piekła. W tym tomie Czytelnik znajdzie wytłumaczenie pewnych, poprzednio powściągliwie zarysowanych wątków, dopiero tu pisarz, który był traktowany z podwójną surowością przez władze więzienne, ze strachu przed prasą, trąbiącą, iż cieszy się licznymi przywilejami, tak otwarcie objawia rozpacz, żal i tęsknotę za wolnością, przyjaciółmi i nade wszystko za rodziną. Ale wyznaje: "Nie nawiedzają mnie myśli o zemście, nie liczę na sprawiedliwość, ale Bóg mi świadkiem, że się nie poddam".

gwiazdka | 2015-03-27
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2015

Trzecia część „Dziennika więziennego" nie różni się zasadniczo od dwóch pierwszych tomów. Pisana w bardzo podobny sposób, w zbliżonym stylu. Ale nawet sam autor, chociaż początkowo pisał systematycznie, dzień po dniu, po pewnym czasie zaczął stosować mijanki, brakowało nowych ciekawych informacji.

Trzecia część różni się w jednej kwestii od poprzednich: jest nudniejsza.

ira | 2011-12-08
Przeczytana: 2005 rok

Lord Jeffrey Archer w więzieniu. Nie na odczycie literackim, ale jako osadzony. Jak to możliwe?
Archer w "Dzienniku więziennym" nie odnosi się do kwestii swojego procesu prawie wcale. Z właściwą sobie za to przenikliwością opisuje warunki, w których się znalazł, ludzi, którzy go otaczają, system zasad i reguł, w który został wtłoczony.
Ciekawostka.

książek: 2023