Joanna D'Arc: krwi czerwona, siostro różo...

Tłumaczenie: Juliusz Kydryński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z klepsydrą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Blood Red, Sister Rose
joanna, d'arc, krew, róża
historyczna
Ludi

Postać Joanny D'Arc od dawna fascynowała i przyciągała pisarzy, m.in. Woltera, Marka Twaina, George'a Bernarda Shawa... Na ich tle powieść Keneally'ego wybija się jako dzieło niezwykłe, tchnące pasją, zacięciem i autentyzmem. Keneally jak nikt uchwycił smak, zapach, wreszcie dotyk piętnastego wieku, przedstawiając nam Joannę D'Arc jako postać wielowymiarową - twardą radykałkę, kobietę-żołnierza, proroka, wreszcie wzruszająco delikatną dziewczynę, której przyszło żyć w tak burzliwych czasach.

Ludi | 2010-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2010

Dziwna sprawa z tym tytułem, a konkretnie. I podobała się, i nie.

Z jednej strony minusy (bo z kolei plusy były takie, które warto zachować na koniec dla podbudowania lepszego wrażenia) - brnie się ciężko. Dialogi są zapisywane w jakiś paskudny, okropnie paskudny sposób, jak rozpisane role w teatrze, to znaczy, imię wypowiadającego się, dwukropek, wypowiedź. Wprowadzanie nowych bohaterów też pozostawia sporo do życzenia, bo jest to sposób na wrzucanie ich jak popadnie. Często łapałam się na tym, że nie wiem, kim jest wypowiadająca się osoba. Bardzo łatwo się w nich pogubić, tak samo jak i w tym, co się właściwie obecnie dzieje. Wiele akcji wynika z dialogów, które z kolei są bardzo naturalne, zbyt naturalne, jak na słowo pisane – rozmawiający ludzie wiedzą, o czym mówią, czytelnik nie zawsze. Zdarzały się też momenty, kiedy bolało przebrnięcie przez każdą stronę, ale te były rzadkie.

Teraz plusy, bo i takie są. Przede wszystkim, bardzo ładnie odmalowana epoka. Opisy walk,...

Halina | 2013-10-26
Przeczytana: 20 października 2013

Brzydka książka. Nie chodzi o język, bo ten jest jak-taki, tylko o to, jaka ta książka JEST. Molestowanie seksualne małego delfina, serio? Joanna - dziewczyna, które manipuluje ludźmi, która zachowuje się w ten paskudny sposób? Nie taka jest Joanna, jaką znam - której i tak było naprawdę mało. Bardzo nie podobała mi się ta książka, nie przeczytałam jej do końca i żałuję, że w ogóle ją wypożyczyłam.

tomsn | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Bezdyskusyjny wkład w poznawanie obyczajowości średniowiecza. Najlepsze to wyłanianie sie dojrzałego chrześcijaństwa z konglomeratu dawnych wierzeń, z synkretyzmu. Postaci pełnokrwiste, kodeks rycerski, stratyfikacja społeczna ukazane w pełnej akcji swobodzie. Na plus mapki, na plus epistoły bankierów.

Joanna | 2013-07-14
Przeczytana: maj 2013

Cóż, książka dość specyficzna, wymagająca skupienia. Dialogi wprowadzone dość dziwnie, czasami myliły mi się postacie.Ale przeczytałam, głównie przez podziw i sentyment dla tej postaci.

Kara | 2011-08-23
Przeczytana: sierpień 2011

Właściwie to nie wiem czy słusznie dodałam ją do przeczytanych. Rzadko zdarza mi się nie przebrnąć do końca, ale przy tej się poddałam.

Kasia | 2015-02-28
Przeczytana: maj 2012