Układ krążenia

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
annkula

Doktorowi Bognarowi Okręgowa Izba Lekarska odbiera prawo do wykonywania zawodu. Jest fałszywie posądzony o dokonanie eutanazji. W poszukiwaniu prawdziwego sprawcy wyjeżdża na prowincję. Pracuje tam jako pomoc lekarska w przyzakładowej przychodni, pomocnik zielarki, pielęgniarz w szpitalu, higienista w technikum rolniczym. "Układ krążenia" to książka, która wydana została w czasie emisji...

"Układ krążenia" to książka, która wydana została w czasie emisji serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.

Ylfka | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Do tej pory kojarzyłam Aleksandra Minkowskiego z książkami dla młodzieży, ale bardziej takiej, która młodzieżą obecnie już nie jest. Znaczy się, Minkowski chyba został trochę zapomniany. W strumieniu książek o wampirach i księżniczkach-licealistkach trudno się wybronić
jego twórczości, spokojnej i raczej smutnej - bo Niziurski jeszcze jakoś się trzyma (chyba). W jego opowiadaniach jest jakaś taka melancholia, postacie mają różne problemy, z którymi radzą sobie lepiej lub gorzej - ale nigdy nie ma soczystego, radosnego happy endu, na który tak chętnie czekamy. Tak czułam się kiedyś, czytając "Grubego" czy "Błękitnych z latającego talerza", a losy Majki Skowron przy dwóch poprzednich to było radosne hopsasa.

A tu odbicie od młodzieńczych problemów - bohaterem tej książki jest chirurg, bardzo porządny, może przez to niezbyt lubiany, który ma nastoletniego syna i zostaje wplątany w paskudną historię. W poszukiwaniu sprawiedliwości rusza w kilkuetapową podróż, podczas której zetknie...

Katarzyna Paluch | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Z Mińkowskim stykam się pierwszy raz i jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wyszperana z antykwariatu stara książka nieoczekiwanie okazała się wspaniała. Skusiłam się tematyką medyczną a dostałam ją w pakiecie z genialną i świetnie napisaną historią. Bez fajerwerków i sztuczności, jednak nie zionie nudą absolutnie. Samo życie, ale skonstruowane tak, że czytelnik żywo interesuje się i przejmuje losami bohatera.
Dla mnie odkrycie autora, na pewno sięgnę po więcej.

jawora | 2015-01-18

Na podstawie książki powstał serial:muszę powiedzieć bardzo dobry.Powieść opowiada o niesłusznie oskarżonym chirurgu,który traci prawo wykonywania zawodu i prowadząc własne śledztwo,jakby ,,po drodze" pomaga ludziom...Polecam.

Prek | 2016-11-13
Amadea | 2015-09-07