Essential Shakespeare Handbook
83-7184-496-4
Oceansoul

Wyjątkowe, bogato ilustrowane kompendium wiedzy o największym dramatopisarzu świata. Obraz życia i czasów Szekspira: krytycy, współcześni, mecenasowie i ożywione życie teatralne epoki. Bogaty komentarz do wszystkich 39 sztuk, obejmujący szczegółowe streszczenia fabuły, przekrój adaptacji teatralnych i filmowych oraz wprowadzenie do sonetów Szekspira i poematów epickich.

Lenkaite | 2013-01-31
Przeczytana: wrzesień 2008

"Kieszonkowe kompendium" wiedzy na temat nie tyle Szekspira, co jego twórczości. Bardzo przydatne w momencie, gdy umknie imię jakiejś postaci lub dokładny tytuł. Bardzo ładnie wydane.

Rewelacyjna pozycja - przejrzysta, ciekawa, klarowna, wszystko wyjaśnione kolorami, wykresami, liniami czasu etc. Uwielbiam do niej wracać. Bardzo porządkuje.

Airina | 2017-02-21
Przeczytana: 2008 rok