Zawsze o nim. Studia i odczyty o Mickiewiczu.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zrozumieć Mickiewicza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM

W niniejszej książce autor zebrał najważniejsze spośród prac o Mickiewiczu. Weszły do niego rozprawy tak zasadnicze, chciałoby się powiedzieć: podręczne, dla każdego polonisty i każdego miłośnika poezji Mickiewicza jak studia o I części "Dziadów", o procesie powstawania części III "Dziadów", rozprawa o "Dramacie dziejowym polsko-rosyjskim" w ujęciu Mickiewicza, weszło przejmujące studium "Wiek klęski".
Wznawiając ten tom, wydawcy wprowadzili do tekstów rękopiśmienne poprawki i uzupełnienia Pigonia. Powiększyli zawartość o kilka klasycznych już rozpraw, wśród nich takie, które ze względów cenzuralnych nie były po wojnie wznawiane. Powstała w ten sposób książka stanowi swego rodzaju vade-mecum dla dzieła poety, wstęp do mickiewiczowskiej filologii i mickiewiczowskiej tradycji ideowej.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-25
Trithemius | 2016-07-07