Czarna kartka

Cykl: Kay Scarpetta (tom 10)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Black Notice
Kara

Do richmondzkiego portu przypływa belgijski statek handlowy, na którym w zamkniętym kontenerze znajdują się zwłoki mężczyzny. Prowadzący śledztwo kapitan Marino nie może ustalić tożsamości denata. Informacja o zamordowanym "pasażerze na gapę" zostaje przekazana do głównej kwatery Interpolu, gdzie powstaje następna "Czarna kartka" - notatka o kolejnej niezidentyfikowanej ofierze zbrodni. Sprawa "Człowieka z kontenera" komplikuje się coraz bardziej, gdyż nowa zastępczyni komendanta policji, ambitna i bezwzględna Diane Bray, robi wszystko, aby pozbyć się niepokornego kapitana Marino z wydziału dochodzeniowego. Czy uda jej się także zniszczyć karierę doktor Kay Scarpetty? Podczas śledztwa, które toczy się w Stanach Zjednoczonych i we Francji, Kay oraz jej najbliżsi zostają narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Czarna_kartka-p-2175-.html

Ella | 2016-07-18

Zastanawiam się kto pisze o tak słabych książkach "światowy bestseller" czy inne zachwyty w stylu "najlepszy thriller od czasów tego i owego". Czy naprawdę recenzenci czy tam krytycy są tak mało wymagający?
Jakaż to jest słaba książka...
Namieszanie wątków, nudne opisy przeżyć wewnętrznych bohaterów, flegmatyczna akcja i ta irytująca "amerykańskość" - słabizna i jeszcze raz słabizna.
Szczegółowe i bardzo detaliczne opisy sekcji zwłok też mnie odstręczały.
Kolejny autor, po którego na pewno już nie sięgnę.

talka | 2011-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2001
Przeczytana: 2001 rok

przeczytałam pod innym tytułem - wilkołak

Ania_98 | 2013-09-29
Przeczytana: lipiec 2013

W opiniach przeczytałam, że niektórzy porzucili ,,Kod da Vinci", żeby przeczytać tą książkę. Ja bym tego nie zrobiła...

Kasiag | 2016-11-23
Przeczytana: 01 grudnia 2016