Z nadmiernym okrucieństwem

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Cykl: Kay Scarpetta (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cruel & Unusual
Kara

Tym razem patolog stanu Wirginia za sprawą nieszczęśliwego zbiegu okoliczności sama staje się podejrzaną w niezwykle skomplikowanej aferze kryminalnej. Lawina zdarzeń rusza w chwili egzekucji skazańca, który dziesięć lat wcześniej brutalnie zamordował młodą spikerkę - jego odciski palców znajduje policja na miejscu nowej zbrodni. Kolejne morderstwa w otoczeniu doktor Scarpetty, knowania zwierzchników i nagonka prasowa zmuszają ją do podjęcia próby rozwikłania zagadki. Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych środków znanych współczesnej kryminalistyce. Fachowe ich opisanie zawdzięczamy rzetelnemu przygotowaniu autorki. Cornwell nie tylko odbyła staż w Biurze Głównego Patologa Stanu Wirginia, ale i - jako ochotniczka - służyła w policji.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Z_nadmiernym_okrucienstwem-p-1215-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Z_nadmiernym_okrucienstwem-p-1215-.html

Eliza | 2015-07-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2015

Kolejna część losów dr Scarpetta nie zawiodła mnie. Bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu mroczna historia. Polecam i czytam już następny tom

portana | 2016-07-31
Malwina | 2016-05-30