Materiał dowodowy

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Cykl: Kay Scarpetta (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Body of Evidence
Kay, Scarpetta, patolog, morderstwo, Pete, Marino
Kara

W swoim domu w Richmond zamordowana zostaje w bestialski sposób młoda pisarka Beryl Madison. Niebawem giną też dwie inne osoby, z którymi łączyły ją niegdyś bardzo bliskie więzy. Śledztwo prowadzi porucznik Marino. W sprawę wplątana zostaje, wbrew swojej woli, Kay Scarpetta, która jest lekarzem sądowym i przeprowadzała sekcję zwłok zamordowanej pisarki. Jej też zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Porucznik Marino musi trafić na ślad bezwzględnego mordercy, nim dokona on kolejnej zbrodni. Zaczyna się wyścig z czasem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Material_dowodowy-p-1408-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Material_dowodowy-p-1408-.html

Druga część serii z dr Kay Scarpettą wypada w mojej opinii lepiej niż pierwsza.
Początek jest dość toporny, ale z czasem akcja nabiera tempa.
Morderstwa nad którymi pracują w tej części Marino i Scarpetta to z jednej strony ciekawy pomysł i trochę zaskakujących elementów, ale z drugiej kilka, moim zdaniem, trochę zbyt naciągniętych dla potrzeb fabuły faktów.
Wątek z Markiem też taki trochę niedopracowany, zupełnie mnie nie zaskoczył.
Jak dla mnie było trochę za mało medycyny sądowej (jak na serię, której główną bohaterką jest lekarz sądowy).
Nie ma za to (na szczęście) tych irytujących opisów cierpień, które musi przeżywać główna bohaterka w związku ze swoją pracą w głównie męskim gronie.

Mimo wszystko tendencja jest zwyżkowa, więc na pewno sięgnę po kolejną część :)

Cóż tu dużo pisać... Seria z Kay Scarpetta to jedna z najlepszych książek które czytałam... nie no, polecam :)

kwiatek29 | 2012-10-17
Przeczytana: 17 października 2012

Świetna książka,trzymała mnie w napięciu od samego początku.Zostaje w bestialski sposób zamordowana młoda pisarka,niebawem giną również dwie bliskie denatce osoby.W śledztwie pomaga porucznikowi Mariano patolog sądowy Kay Scarpetta.Ciekawa fabuła i wartka akcja są niewątpliwie dużymi atutami tej książki.

jw23 | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

Zgodnie z oceną gwiazdkową "Może być", ale gdyby w kolejce czekała inna książka, to zamieniłbym.

Catherpie | 2012-08-23
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Kolejna ksiazka tej autorki, ktora sie zachwycam.

Aliath | 2016-11-21
kiniulkaka | 2016-10-03