Materiał dowodowy

Okładka książki Materiał dowodowy Patricia Cornwell
Okładka książki Materiał dowodowy
Patricia Cornwell Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kay Scarpetta (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kay Scarpetta (tom 2)
Body of Evidence
Prószyński i S-ka
2001-01-01
2001-01-01
Dorota Dziewońska
Kay Scarpetta patolog morderstwo Pete Marino

Kryminał dobry, z ciekawą, wartką akcją. Zawiodła mnie natomiast postać doktor Scarpety - w tej części zrobiono z niej naiwną, upartą i raczej głupią przysłowiową "blondykę". W dodatku autorka ma chyba problem z homofobią, którą w książce obdarzyła Pete Marina.

Kolejna książka z serii o pani antropolog która wybiega swoją pracą poza swoje obowiązki i biuro koronera.Jej dociekliwości,inteligencja i nieustepliwosc pcha do wyjaśnienia śmierci jej ,,pacjenta,, tym razem jest to pisarka .Tragiczna jej śmierć to poczatek wyjasnienia kto i dlaczego.

Dobrego, wciągającego kryminału ciąg dalszy. Kay Scarpetta jest lekarzem sądowym, który nie tylko zajmuje się dokonywaniem sekcji zwłok ale bierze także czynny udział w śledztwach. Może właśnie dlatego chcąc poznać życie ofiar kolejny raz naraża własne życie. Morderca ostatnich osób z jakiegoś powodu zaczyna polowanie na Kay. I tak niewiele brakowało do nieszczęścia. Ale to moja bohaterka musi teraz żyć ze świadomością, że odebrała komuś życie. I nie ma to znaczenia, że tym ratowała własne. Ale Kay ma silną psychikę i sobie poradzi, przecież przed nią jeszcze ogrom pracy. Polubiłam także burkliwego porucznika Marino. Odpowiada mi styl autorki, tempo akcji, pojawianie się kolejnych poszlak i dialogi prowadzone przez uczestników zaistniałych zdarzeń. I to ciągłe, okalające bohaterów i czytelników, napięcie. Czytam dalej.

Druga część serii z dr Kay Scarpettą wypada w mojej opinii lepiej niż pierwsza.
Początek jest dość toporny, ale z czasem akcja nabiera tempa.
Morderstwa nad którymi pracują w tej części Marino i Scarpetta to z jednej strony ciekawy pomysł i trochę zaskakujących elementów, ale z drugiej kilka, moim zdaniem, trochę zbyt naciągniętych dla potrzeb fabuły faktów.
Wątek z Markiem też taki trochę niedopracowany, zupełnie mnie nie zaskoczył.
Jak dla mnie było trochę za mało medycyny sądowej (jak na serię, której główną bohaterką jest lekarz sądowy).
Nie ma za to (na szczęście) tych irytujących opisów cierpień, które musi przeżywać główna bohaterka w związku ze swoją pracą w głównie męskim gronie.

Mimo wszystko tendencja jest zwyżkowa, więc na pewno sięgnę po kolejną część :)

Druga część serii z dr Kay Scarpettą wypada w mojej opinii lepiej niż pierwsza.
Początek jest dość toporny, ale z czasem akcja nabiera tempa.
Wątek z...

Cóż tu dużo pisać... Seria z Kay Scarpetta to jedna z najlepszych książek które czytałam... nie no, polecam :)

Zgodnie z oceną gwiazdkową "Może być", ale gdyby w kolejce czekała inna książka, to zamieniłbym.

Nieco lepsza od 1 tomu, kilka razy porządnie zaskoczyła. Główna bohaterka zaczyna do siebie przywiązywać :)

Druga część lepsza od powszedniej. Ciekawa i wciągająca intryga. W końcu, autorka umieściła aspekty psychologiczne mordercy, co pozwala poznać ów postać oraz dowiedzieć się o genezie jego morderczych skłonności.

Drugi tom serii jeszcze lepszy niż debiut. Gorąco polecam!

Drugi tom serii jeszcze lepszy niż debiut. Gorąco polecam!

Może jestem strachliwa, ale książka ta przyprawia o prawdziwe emocje, jest napięcie i suspens. No i wiadomo, przerzucamy strony w ciekawości kto jest winny.

• Kryminał
  • Thriller medyczny

Dodaj cytat z książki Materiał dowodowy