Ofiary przypadku

Tłumaczenie: Małgorzata Kicana
Cykl: Kay Scarpetta (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
All That Remains
Kay, Scarpetta, patolog, morderstwo, Pete, Marino
Kara

W Wirginii znikają pary nastolatków: najpierw policja znajduje porzucone samochody na przydrożnych parkingach, a wiele miesięcy później, w odległych zakątkach lasu, rozkładające się zwłoki. Trwa to już dwa i pół roku. Naczelny koroner stanu Wirginia, doktor Kay Scarpetta, nie potrafi ustalić przyczyn zgonów; policja i FBI nie potrafią schwytać tajemniczego zabójcy ani nawet przedstawić mediom wiarygodnego portretu psychologicznego.

Teraz zaginęła następna para, a okazuje się, że matka dziewczyny jest ważną postacią z waszyngtońskiego świata polityki, która zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko. Doktor Kay Scarpetta, Pete Marino, detektyw z Departamentu Policji w Richmond, oraz agent FBI, Benton Wealey, muszą wytężyć wszystkie siły, by znaleźć zabójcę... nie wiedzą jednak, że zagadkę uda im się rozwiązać dzięki przypadkowemu zrządzeniu losu, przenikliwemu umysłowi doktor Scarpetty i... odrobinie szczęścia.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Ofiary_przypadku-p-940-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Ofiary_przypadku-p-940-.html

Dantor | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Jest coraz lepiej. Na pewno sięgnę po następny tom.

Arek Wegrzynowski | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Książka trzyma poziom powszednich części, ale nie podnosi poprzeczki. Ciekawa intryga oraz zawarty aspekt psychologiczny mordercy sprawiają, że powieść czyta się szybko. Jednak autorka znowu nie potrafiła stworzyć trzymającego w napięciu finału - rach, ciach i koniec.

Eliza | 2015-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Kolejna przygoda dr Skarpetta nie zawiódła mnie. Bardzo ciekawa historia, mroczne zbrodnie i zawroty akcji. Polecam!

LetTheSun | 2018-05-13
Przeczytana: luty 2018