Ślad

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Kay Scarpetta (tom 13)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Trace
Kara

Kolejny thriller autorki znakomitych powieści sensacyjnych, których bohaterką jest doktor medycyny sądowej Kay Scarpetta. Doktor Scarpetta powraca do Richmond, z którego musiała wyjechać 5 lat temu. Obecny główny specjalista od medycyny sądowej w Wirginii, dr Joel Marcus zwraca się do niej o pomoc w trudnej i delikatnej sprawie śmierci 14-letniej dziewczynki. Kay z niepokojem w sercu...

Doktor Scarpetta powraca do Richmond, z którego musiała wyjechać 5 lat temu. Obecny główny specjalista od medycyny sądowej w Wirginii, dr Joel Marcus zwraca się do niej o pomoc w trudnej i delikatnej sprawie śmierci 14-letniej dziewczynki. Kay z niepokojem w sercu przekracza progi Biura Koronera i Laboratorium Wydziału Badań Sądowych; natychmiast orientuje się, że miejsce wygląda zupełnie inaczej, niż wtedy, gdy je opuszczała. Laboratorium nie jest tak sprawnie kierowane, jak za jej czasów. Panuje w nim chaos i brak profesjonalizmu.

Bohaterka pozbawiona jest pomocy swojego partnera Bentona Wesley i siostrzenicy Lucy. Oboje uwikłani w sprawę pozornie nie związaną z kłopotami Scarpetty, starają się namierzyć napastnika, który próbował zabić kochankę Lucy. Tymczasem Kay spędza długie godziny w prosektorium; zagadkowy mikroskopijny ślad, który znalazła w ciele zmarłej nastolatki i w zwłokach ofiary wypadku na budowie okazuje się niezwykle trudny do zidentyfikowania. Jedynie martwi znają przerażającą prawdę i to oni będę musieli „przemówić”... Wśród żywych najwięcej do powiedzenia w tej sprawie będzie miał zapewne Edgar Allan Pogue, były pracownik krematorium.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Slad-p-29546-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Slad-p-29546-.html

ZARAZA | 2012-12-17
Przeczytana: grudzień 2012

Thriller ten urzekł mnie przede wszystkim tym, że pod względem tego, jak wygląda praca koronera sądowego, czy innych drobiazgów związanych z ustalaniem pochodzenia i właściwości śladów znalezionych na miejscach przestępstw to było to opisane szczegółowo i profesjonalnie oraz bardzo nie ciekawiło. Z drugiej strony książka była zwyczajnie nudna, nie trzymała w napięciu, a miejscami była przewidywalna. Nie polecam- napisano o wiele lepsze thrillery.

eva40 | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Dość dobry kryminał. Praca koronera jako temat najbardziej rozwinięty. Śmierć dziewczynki i cała reszta śledztwa. Sposób pisania troszkę niefajny jak dla mnie ale ogólnie temat dobrze pociągnięty.

Lavenda | 2016-07-31
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Przeczytałam zaledwie parę dni temu i już nie pamiętam szczegółów fabuły... co chyba świadczy o książce. Dla mnie fajne czytadło wakacyjne i nic poza tym.

halszka31 | 2011-10-18
Przeczytana: 18 października 2011

Lubię thrillery medyczne, a ten urzekł mnie narracją z dystansu i profesjonalnością.

Paulina | 2011-06-20
Przeczytana: 2009 rok

Nudna, odłożona po kilkudziesięciu stronach...

Rosalia_de_Castro | 2016-05-04
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 maja 2016

Trzynasta część cyklu o patolożce, doktor medycyny sądowej Kay Scarpetta. Moje pierwsze spotkanie, zupełnie bez szału i całkiem bez szkody dla cyklu. Z czystym sumieniem przekażę książkę lokalnej bibliotece.

Może kilka lat temu czytanie o pracy patolożki zachwyciłoby mnie, ale teraz, w chwili gdy na rynku jest tak dużo fantastycznych kryminalnych powieści, książka Cornwell - jak dla mnie - jest przeciętna.

rox | 2010-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

przeczytałam połowę książki i nie zamierzam więcej ponieważ jest strasznie nuda, w ogóle nie trzyma w napięciu jak na książkę sensacyjną przystało. Nie polecam.

Pestilentia | 2013-09-16

Wcześniejsze ksiązki pisarki bardziej mi się podobały, ta nie zapadła mi nijak w pamięć i wiem, że będę musiała przeczytac ją jeszcze raz.

Magda | 2013-09-24

Nie wciągneła mnie w ogóle... Nie moje klimaty

Aria | 2016-04-24