Trupia farma

Tłumaczenie: Grażyna Ewa Gorządek
Cykl: Kay Scarpetta (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Body Farm
Kara

W małym, cichym miasteczku została popełniona ohydna zbrodnia - znalezione zwłoki 11-letniej Emily są zbezczeszczone, a w głowie dziewczynki tkwi kula. Policja ma podstawy sądzić, że jest to dzieło seryjnego mordercy. Zaprasza do współpracy doktor Kay Scarpettę, która podważa to przypuszczenie. Nieprzeciętna wiedza medyczna i zdolności detektywistyczne lekarki sprawiają, że kryminalna...

Nieprzeciętna wiedza medyczna i zdolności detektywistyczne lekarki sprawiają, że kryminalna łamigłowka zaczyna się układać w logiczną całość, a prawdziwy morderca zostaje schwytany.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Trupia_Farma-p-403-.html

eva40 | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Lubię styl pisania autorki Patricia Cornwell. Ta pozycja pokazuje świat FBI i sposoby na odkrycie prawdy, czy przychodzi to łatwo ? Chyba każdy wie, że nie. Doktor Scarpetta i jej siostrzenica Lucy uwikłana w ..., jakie śledztwo prowadzi Kay i jak to się skończy? Polecam.

Rudzianna | 2015-01-13
Na półkach: Kryminały, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2015

W małym miasteczku odnalezione zostają zbeszczeszone zwłoki 11-letniej Emily Steniner. Okrutna zbrodnia wstrząsa mieszkańcami Black Mountain i kieruje na spokojną dotąd okolicę uwagę mediów. W kręgu podejrzanych o zabójstwo dziewczynki stają seryjny zabójca Temple Gault i upośledzony szkolny woźny, którego dzieci przezywały ,,narzeczonym Emily”.
W międzyczasie, oddając się wyuzdanym praktykom seksualnym, ginie jeden z agentów FBI, zajmujący się tą sprawą. Na kobiecych majtkach, które miał na sobie w chwili śmierci, znajduje się odcisk palca matki Emily.
Początkowe przypuszczenia odnośnie przebiegu morderstwa dziewczynki obala sądowa lekarka- Kay Scarpetta. Wyniki przeprowadzonej przez nią sekcji zwłok wskazują, że w głowę Emily strzelono już po jej śmierci a ciało, które odnaleziono na brzegu jeziora, zostało tam jedynie podrzucone. Wątpliwości doktor Scarpetty podsyca także zeznanie upośledzonego woźnego. Twierdzi on, że w dniu, w którym zginęła Emily, wcale nie szła ona drogą...

Mel | 2012-02-29

To już piąta część losów Kay, Marino, Bensona...
Nie mogę się oderwać jak do tej pory. ;)

Tym razem dochodzi do zbrodni, w prowincjonalnym miasteczku. Kto by przypuszczał, że rozwiązanie tego morderstwa jest....nie powiem. :]
Trupia farma bardzo się przyczyniła do rozwiązania tej zagadki.

Prywatnie u naszych bohaterów, też sporo zmian. Ale tego już nie będę zdradzać. Autorka świetnie przeplata kryminalny wątek z życiowymi zawirowaniami głównych bohaterów. Stworzyła ciekawe postacie.
Mnie się bardzo podoba, dlatego czytam dalej. ;)
Polecam. ;)

Emma | 2015-12-07
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Stałemu czytelnikowi kryminałów książka wyda się przeciętna, fabuła nie powali, nie zaskoczy. Natomiast jeśli kogoś interesuje patologia sądowa, kryminalistyka i tego typu rzeczy to znajdzie w książce wiele "smaczków" Jako że sama jestem entuzjastą takich tematów, książkę przeczytałam szybko - jednak do pozostałych tomów raczej nie wrócę.

Meszuge | 2014-03-14
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Trupia Farma to Ośrodek Badawczy Medycyny Sądowej przy uniwersytecie stanowym w Tennessee. Bada się tam wpływ różnych czynników, także atmosferycznych, na zwłoki.

W Black Mountain, pipidówie, w której kradzież gazety uchodziła za sensację, przypadkowy wędkarz znajduje nad brzegiem jeziora, ukryte w zaroślach ciało 11-letniej Emily Steiner. Lekarz sądowy, Kay Scarpetta, i nie tylko ona, podejrzewa początkowo, że zbrodni dokonał Temple Gault – psychopata, syn bogatego plantatora orzeszków laskowych, zabójca trzynastoletniego Eddiego Heatha (to już historia z innej powieści), kiedy jednak znalezione zostają zwłoki pracownika FBI, ubranego w kobiece majtki z odciskiem palca matki ofiary, Denesy Steiner, a w jego lodówce fragmenty skóry Emily, sytuacja odrobinę się komplikuje: o zbrodnię posądzany jest przez chwilę lokalny głupek, także matka dziewczynki; wszystko ma powiązania z tajnymi projektami badawczymi FBI, a w konsekwencji z siostrzenicą doktor Scarpetty…

Przeciętna powieść...

zbyszek71 | 2015-03-25
Przeczytana: 19 marca 2015

Kiepski kryminał. Sięgnąłem po niego, bo przeczytałem w "Trupiej farmie" Billa Bassa, że to w Stanach był bestseller. Za nic w świecie nie mam pojęcia dlaczego. Jak mogę uznać go za dobry, skoro na początku książki mam przeczucie, kto jest mordercą i na końcu ono się sprawdza. Przeczytałem w swoim życiu wiele kryminałów i mam jakieś porównanie dlatego daję ocenę "słaba"

Katz | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Zawiodłam się na tej książce. Tytuł jasno sugerował, że akcja rozgrywać będzie się wokół ,,trupiej farmy", czyli na terenie przy Uniwersytecie Tennessee, gdzie badany jest rozkład zwłok (prawda, że brzmi jak idealne miejsce na kryminał?). Niestety farma ta zostało wykorzystane w powieści tylko w jednej niedługiej scenie. Czuję potężny niedosyt wrażeń, thriller poprawny, ale bez rewelacji.

Legs | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Liczyłam na jakiś dobry kryminał, który faktycznie miał coś wspólnego z Trupią Farmą w Tennessee.
Tymczasem jest to mdłe ni to romansidło, ni to sensacja. Dziwne i nienaturalne zachowania postaci. Przemyślenia głównej bohaterki też nie bardzo ciekawe.
No cóż, zmarnowałam dwa popołudnia :)

patti99933 | 2016-06-15

Za szybko autorka przedstawiła mordercę. Do końca miałam nadzieję, że będzie nim ktoś inny. Za dużo wtrąceń dotyczących policjantów.

keo | 2014-07-24

Taka tam kryminało-sensacja. Nic ciekawego właściwie. Ostatnia część wiele psuje.