Die Physiker

Wydawnictwo: Diogenes
3-257-20837-5
niemiecki
Oceansoul

Die Physiker ist eine Komödie in zwei Akten des Schweizer Schriftstellers Friedrich Dürrenmatt. Namensgebend für das Stück sind drei Physiker, die als Patienten in einer privaten psychiatrischen Klinik leben. Einer von ihnen hat eine Entdeckung gemacht, die die Gefahr der Vernichtung der Welt in sich birgt. Aus dieser Konstellation entsteht die Grundfrage des Stücks nach der Verantwortung der Wissenschaft gegenüber ihren Erkenntnissen.

Drake | 2012-02-27

Wspaniała, prześmieszna i jednocześnie poruszająca poważny problem moralnej odpowiedzialności naukowców za ich wynalazki.

Michal Zacharzewski | 2014-07-03
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Absurdalna komedia (utwór sceniczny!) szwajcarskiego pisarza Friedricha Dürrenmatta. Historia trzech fizyków, którzy udają wariatów. Lekka i zabawna, analizująca kwestie odpowiedzialności naukowców za swoje wynalazki oraz potrzeby współpracy. Chciałbym to zobaczyć na scenie! ;-)

Mroz | 2013-08-05

Niby komedia, ale po konfrontacji z ekranizacją nabiera głębszego, smutnego znaczenia, daje do myślenia.

Pavvvel | 2016-11-25
Honorata | 2016-09-11