Gwiazda chłosty

Whipping Star
83-900641-5-4
Ubiczowana gwiazda
Drzewko

...Myślał o unicestwieniu całego świata, o własnym końcu i pustce, która pozostanie. Samotnie krążące planety bez rozumnego życia, z konającymi dziećmi i niemowlętami pozbawionymi opieki dorosłych. Czas, który pozostał dla ratowania wszystkich cywilizacji stawał się nieubłaganie coraz krótszy. Znalezienie ostatniego Kalebana zostało dla McKie jedyną szansą uratowania życia we...

Znalezienie ostatniego Kalebana zostało dla McKie jedyną szansą uratowania życia we wszechświecie.

Zrozumienie tej istoty, jakże odmiennej w sposobie pojmowania rzeczywistości, jest ostateczną możliwością zachowania przy życiu trylionów istnień. Demoniczna Abnethe, wykorzystując nieograniczoną moc Kalebana, dyktuje godzinę zagłady...

sensejMichał | 2015-07-27

Niestety, książka ta jest słaba, w każdym aspekcie. Fabuła, język, wyobraźnia. Taki ochłap, który został wydalony z wyobraźni po Diunie. Jak gdyby nie pisał jej Frank Herbert.

Yamashiro | 2013-10-23

Gwiazda Chłosty to bardzo zagmatwana książka - co czyni ją trudną w odbiorze (ze wskazaniem na pierwsze rozdziały). Frank Herbert łączy w niej elementy sensacji i science-fiction. Co do opisów ras oraz wynalazków przypominają tandetne filmy sc-fi z lat 50'.

twojastara | 2016-06-30
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Z jednej strony klimat SF klasy B z bardzo zamierzchłych czasów.
Trochę historia policyjna.
I dzięki dobrej pracy tłumacza można się wczuć w kolejną warstwę zagadki-zabawy lingwistycznej.

Poza tym dosyć infantylna, kojarzy mi się z sitcomami z początku lat 90-tych;)

Alek | 2016-10-24
Na półkach: Wywalone, Przeczytane