Zdrada w Krondorze

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Dziedzictwo wojny światów (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Krondor: The Betrayal
Krondor, Feist, Midkemia
flordnoy

Minęło dziewięć lat od bitwy pod Sethanonem i wśród mieszkańców Królestwa zaczynają krążyć wieści, że na horyzoncie pojawia się nowa burza. Zwiastunem najbardziej ponurych wiadomości jest moredhel Gorath. Rozpoczynają się rzezie i morderstwa, na łów ponownie wyruszają Nocne Jastrzębie. Raz jeszcze polityka okazuje się śmiertelnie niebezpieczną grą. U źródeł niepokojów leżą działania tajemniczej grupki magów. Zawiązują się nici spisku pomiędzy tsurańskimi przemytnikami klejnotów, zdrajcami sprawy Korony, i członkami szajki złodziejów zarządzanej przez osobnika znanego niektórym jako Pełzacz. Wszyscy pragną pognębić w Królestwie Wysp.
Jest to pierwsza księga cyklu "Dziedzictwo Wojny Światów". Książka powstała na podstawie gry komputerowej Betrayal at Krondor (Dynamix/Sierra On-Line; 1993 r.). Autor książki udzielił twórcom gry licencji na wykorzystanie w grze fantastycznego świata Midkemii, w realiach którego toczą się jego powieści. Książka nie jest jednak mechanicznym przeniesieniem wątków gry na karty powieści.

stober | 2011-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Midkemii nigdy zbyt wiele. To truizm, ale te książki mają coś w sobie, co wciąga czytelnika. Pomimo w sumie banalnych i schematycznych fabuł serwowanych w kolejnych tomach Sagi i tak chce się sięgnąć po kolejną, i tak ta kolejna się podoba! Magia? ;)

Karolina | 2011-08-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

jak zwykle na plus- jako wierna fanka nie zawiodłam się kolejną częścią :)polecam książki tego autora każdemu kto lubi fantasy i książki przygodowe
najbardziej spodobała mi się postać już dorosłego Jimmiego Rączki i jak zwykle Arutha też nie zawodzi :)

flordnoy | 2010-07-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Przyjemna, lekka pozycja dla fanów fantasy. Najpierw zetknąłem się z grą. Zarówno do gry jak i ksiązki z chęcią od czasu do czasu powracam. Szkoda tylko, że miejscami czuć pośpiech lub zbyt małe zaangażowanie przy tłumaczeniu. Nie znam na tyle dobrze angielskiego więc nie czytałem oryginału, ale takie mam odczucie.

Kala Kofeina | 2010-11-03

Jako maniakalny fan powiesci Feista POLECAM :)

Bamboocha | 2016-11-06
tomaprzem | 2016-09-20