Lord z planety Ziemia

Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Лорд с планеты Земля
Pablos

Były żołnierz wyrusza w galaktyczną wyprawę w nieznany świat. I staje do pojedynku o władzę nad planetą, na której nikt nie wie o istnieniu Ziemi - dobrze ukrytej przed wzrokiem innych przez wszechpotężną rasę. Żeby wrócić na Ziemię, Siergiej musi ją najpierw odnaleźć. Ale naszej planety szuka także ktoś, kto chce ją zniszczyć...

vattghern76 | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Trzyczęściowy a jednotomowy tutaj "Lord z Planety Ziemia" Łukjanienki to pozycja naprawdę godna uwagi jest. :-)

A coś więcej? Ano to napakowana PO BRZEGI akcją Space Opera - gatunek przeze mnie jakoś średnio ubóstwiany - z irytującym co nieco początkiem, dobrym i wciągającym już rozwinięciem oraz chwilami sporymi rewelacyjnym zakończeniem!

Multum ciekawych, fantastycznych pomysłów, spora wyobraźnia Autora, atrakcyjna, zakręcona fabuła, lekki styl opowiadania oraz parę interesujących przemyśleń i wywodów, czyni tę lekturę prawdziwie INTERESUJĄCĄ!

Czuć tu mocno Łukjanienką - i już samo to powinno w zupełności wystarczyć, by bez gadania sięgnąć po tę książkę! Bo WARTO! 7,5/10!

johnny | 2011-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2011

SF , autorstwa mojego ulubionego rosyjskiego pisarza powieści tego gatunku ani troche mnie nie zawiodła . Tytułowy lord "Z planety której nie ma "- Ziemianin Siergiej , zostaje wplątany w kosmiczne porachunki między dwiema planetami zasiedlonymi przez ludzi (jak i cały wszechświat). Już na samym początku dowiadujemy się o istnieniu supercywilizacji Siewców którzy odeszli w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając po sobie tylko ichnią technikę i Świątynie na każdej planecie na której istnieją dogodne warunki do rozwoju życia . Tylko Ziemia jako jedyna w całym wszechświecie została wyklęta z kręgu posiadaczy tejże świątyni ...
Zagmatwana fabuła , wciągająca i stawiająca masę pytań na temat człowieczeństwa , czyli coś co u Łukjenienki lubię najbardziej. Polecam wszytkim fanom SF na najwyższym ,światowym poziomie .

Pablos | 2010-07-06
Przeczytana: 2009 rok

Warto wiedzieć, że ta książka w Polsce wyszła w jednym tomie, lecz jest to cała trylogia. Poziomem nie odbiega od innych powieści Łukjanienki z gatunku Space Opera.

Nivrame | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Dawno nie czytałam książki, w której akcja pędziła tak nieludzkim tempem. Nie było chwili, gdzie zwalniała, jeden zwrot akcji następował zaraz po kolejnym. Powiedzieć, że przeczytałam "Lorda" jednym tchem to wielkie niedomówienie. Wessałam tą książkę, jak hipertunel wsysa podróżników.
Może mój zachwyt spowodowany jest tym, że lubuję się w książkach SF z wątkiem podróży w czasie, może sentymentem do autora, ale czuję ogromny niedosyt.

eDan | 2010-11-16
Przeczytana: 2007 rok

Miło wspominam tę książkę. Była to moja pierwsza przeczytana książka, poza lekturami szkolnymi. ;)

Zereil | 2010-12-03
Przeczytana: 2006 rok

Fajne, łatwo się czyta, a przygody są bardzo interesujące.

jatymyoni | 2014-03-29
Przeczytana: 27 marca 2014

Po porzednich książkach spodziewałam się więcej.

domlap | 2016-11-12
alienas | 2016-07-28