Zimne błyskotki gwiazd

Wydawnictwo: Amber
Звезды – холодные игрушки
8324119175
Pablos

Spełnia się odwieczne marzenie ludzkości - nawiązany zostaje kontakt z obcą cywilizacją. Galaktyką rządzi Konklawe silnych ras. Ziemianie muszą się podporządkować. Pewnego dnia na wahadłowiec młodego pilota przedostaje się Obcy. Twierdzi, że ma informacje, od których zależą losy Ziemi a nawet całej Galaktyki...

Iga | 2012-03-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 marca 2012

To już czwarta przeczytana przeze mnie powieść tego autora i tak samo, jak przy poprzednich, bardzo mi się podobała.

Nigdy nie lubiłam takich filozoficznych wywodów na temat bycia człowiekiem, ale książki Łukjanienki czyta mi się naprawdę świetnie. Nawet mimo tego, że wszystkie, z którymi się do tej pory spotkałam, obracały się właśnie wokół tego, jak ludzkość odchodzi od bycia prawdziwymi ludźmi. O ile w "Głębi" było to subtelnie zaznaczone, tak w "Genomie" i "Zimnych błyskotkach gwiazd", fabuła opiera się właśnie głównie na tym.

Naprawdę podobało mi się to, że nie wszystko zostało wyjaśnione. Wielu rzeczy trzeba było się domyślić. Chyba od razu zacznę czytać kolejną część, bo już nie mogę się doczekać.

Kacha | 2012-03-01
Przeczytana: 01 marca 2012

To dopiero trzecia książka tego autora, którą przeczytałam, ale już wiem, że zawsze będę do niego wracać. Nigdy nie byłam jakąś nieprzeciętną fanką sf. Zaczynam być. TO jest tak inteligentna książka, naszpikowana mądrościami, z których tylko nieliczne wypisałam tutaj w cytatach.
Bardzo polecam.

livrer | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Mimo szczerych chęci nie dałam rady. Nie bawi, nie trzyma w napięciu, nie zaskakuje, nie. Pierwszy raz Łukjanienko sprawił mi zawód. Bolało :(

Zereil | 2010-12-03
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo mi się podobała, trzyma w napięciu podobnie jak kontynuacja.

Andi | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Początek książki nawet interesujący, ale dalej za dużo "czuć" wpływu CCCP.
Jeżeli ktoś lubi taki wzniosły i postsocjalistyczny styl, to proszę uprzejmie czytać. Mnie osobiście styl Siergieja nie przypadł do gusty, a wręcz skutecznie mnie zniechęcił do jego twórczości.

Łukasz | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2007

Jeszcze będąc w szkole czytałem tą serię Rosyjskiego Autora, jest fenomenalna!

Sebastian | 2013-09-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, SF
Przeczytana: 01 października 2013

bardzo fajna rozrywka. czyta się świetnei

Aveda | 2013-04-03

Gr8