Zimne błyskotki gwiazd

Wydawnictwo: Amber
Звезды – холодные игрушки
8324119175
Pablos

Spełnia się odwieczne marzenie ludzkości - nawiązany zostaje kontakt z obcą cywilizacją. Galaktyką rządzi Konklawe silnych ras. Ziemianie muszą się podporządkować. Pewnego dnia na wahadłowiec młodego pilota przedostaje się Obcy. Twierdzi, że ma informacje, od których zależą losy Ziemi a nawet całej Galaktyki...

Iga | 2012-03-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 marca 2012

To już czwarta przeczytana przeze mnie powieść tego autora i tak samo, jak przy poprzednich, bardzo mi się podobała.

Nigdy nie lubiłam takich filozoficznych wywodów na temat bycia człowiekiem, ale książki Łukjanienki czyta mi się naprawdę świetnie. Nawet mimo tego, że wszystkie, z którymi się do tej pory spotkałam, obracały się właśnie wokół tego, jak ludzkość odchodzi od bycia prawdziwymi ludźmi. O ile w "Głębi" było to subtelnie zaznaczone, tak w "Genomie" i "Zimnych błyskotkach gwiazd", fabuła opiera się właśnie głównie na tym.

Naprawdę podobało mi się to, że nie wszystko zostało wyjaśnione. Wielu rzeczy trzeba było się domyślić. Chyba od razu zacznę czytać kolejną część, bo już nie mogę się doczekać.

Baseciq | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Papier
Przeczytana: 2000 rok

Uniwersum ZBG tym razem stawia mieszkańców Ziemi w dosyć trudnej sytuacji. Galaktyką rządzi Konklawe – sześć ras, silniejszych od nas i bardziej zaawansowanych. Z jednej strony jesteśmy dosyć słabą rasą, która w każdej chwili może zostać zmieciona z listy mieszkańców wszechświata, z drugiej, jako jedyni jesteśmy w stanie przeżyć hiperprzejście. Tak więc stajemy się sługami innych – pracujemy jako kurierzy i przewoźnicy, zdolni w miarę szybko podróżować po galaktyce. Historia zaczyna się w momencie gdy główny bohater, Piotr Chrumow, odnajduje obcego na swoim statku który przeżył hiperprzejście. Okazuje się, że jedna z ras, łagodnie rzecz ujmując, nawiązała kontakt z inną, człekokształtną rasą, niezwykle bojową i zaawansowaną technologicznie. Wniosek jest prosty – silna rasa na pewno poprze Ziemian, przez co staną się oni niewygodni dla Konklawe.

I w taki oto sposób mamy space-operę. Ale nie tylko. ZBG to także książka o moralności. Moralności rasy ludzkiej która rozwinęła się w...

Adam | 2016-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Dobra książka choć przyznaję, że najsłabsza (przynajmniej na razie - w stosunku do dotychczas przeczytanych innych pozycji tego samego autora).
I tak polecam :)

livrer | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Mimo szczerych chęci nie dałam rady. Nie bawi, nie trzyma w napięciu, nie zaskakuje, nie. Pierwszy raz Łukjanienko sprawił mi zawód. Bolało :(

Kacha | 2012-03-01
Przeczytana: 01 marca 2012

To dopiero trzecia książka tego autora, którą przeczytałam, ale już wiem, że zawsze będę do niego wracać. Nigdy nie byłam jakąś nieprzeciętną fanką sf. Zaczynam być. TO jest tak inteligentna książka, naszpikowana mądrościami, z których tylko nieliczne wypisałam tutaj w cytatach.
Bardzo polecam.

Andi | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Początek książki nawet interesujący, ale dalej za dużo "czuć" wpływu CCCP.
Jeżeli ktoś lubi taki wzniosły i postsocjalistyczny styl, to proszę uprzejmie czytać. Mnie osobiście styl Siergieja nie przypadł do gusty, a wręcz skutecznie mnie zniechęcił do jego twórczości.

Zereil | 2010-12-03
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo mi się podobała, trzyma w napięciu podobnie jak kontynuacja.

Łukasz | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2007

Jeszcze będąc w szkole czytałem tą serię Rosyjskiego Autora, jest fenomenalna!

Sebastian | 2013-09-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, SF
Przeczytana: 01 października 2013

bardzo fajna rozrywka. czyta się świetnei

Aveda | 2013-04-03

Gr8