Romantycy

Seria: Koliber
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Romantiki
monotema

"Romantycy" to obraz lat młodzieńczych Paustowskiego - tuż przed pierwszą wojną światową i na początku wojny, kiedy pisarz znalazł się na terenie Polski, na szlaku natarć i odwrotów armii radzieckiej. "Romantycy to impresje z romantycznej młodości autora-narratora, młodzieńcze przyjaźnie z poetami, malarzami, młodzieńcze miłości (okładka )

Olivia | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 22 lipca 2017

Jak już się człowiek przyzwyczai do tych krótkich "impresji", to książka zaczyna wciągać, bo dostrzega się jakąś fabułę. Naprawdę miło zaskoczyła mnie część 2. z nieoczywistym wątkiem miłosnym, bo przynajmniej do połowy 1. walczyłam ze samą sobą niemalże o każdą kolejną stronę. Trzecia część - "po co komu ta wojna?" - była ciekawym uzupełnieniem mojej dotychczasowej wiedzy o realiach panujących na froncie i nie tylko. Przez całą książkę jednak zastanawiałam się, skąd główny bohater miał pieniądze na prowadzenie takiego trybu życia. Zresztą cała jego osoba pozostaje dla mnie zagadką, bo nieraz sprawiał wrażenie człowieka bezdusznego, egoisty. Szkoda, że zakończenie jest otwarte - mam ich po dziurki w nosie ostatnio...

lajcik_bajcik | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Książka zdecydowanie przypadnie do gustu osobom lubującym się w barwnej literaturze rosyjskiej oraz ludziom którzy mają romantyczne spojrzenie na świat i lubią gdy podmiot liryczny je podziela.

Krótka i przesycona barwnymi opisami jak również nazwiskami rosyjskich pisarzy, których główny bohater darzy niesamowitym szacunkiem.

lili915 | 2017-03-11
Ula | 2017-02-26