Niebajka

Faerie Tale
niebajka, feist, groza, celtowie
Pablos

Inne wydania

Kiedy odnoszący sukcesy scenarzysta, Paul Hastings, zdecydował się przenieść wraz z rodziną ze słonecznej Kalifornii na opuszczoną farmę w stanie Nowy Jork, dom starego Kesslera wydawał mu się idealnym miejscem do podjęcia na nowo zarzuconej kariery powieściopisarza. Dawniej posiadłość ta była znana jako Wzgórze Króla Elfów. Wkrótce żona, córka, a także dwaj psotni synowie-bliźniacy Phila...

Wkrótce żona, córka, a także dwaj psotni synowie-bliźniacy Phila zaczynają wyczuwać obecność dziwnych i obcych istot w starym lesie, który otaczał ich dom niczym zaczarowana sieć ogromnego, złośliwego pająka...

"Niebajka" to wspaniały wytwór wyobraźni, w którym mistrz fantasy odwołuje się do bezczasowych światów celtyckich mitów oraz niewysłowionego przerażenia, jakie może czaić się pod uładzoną powierzchnią współczesnego życia.

Nemesea | 2014-01-30
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Magiczna :) Nie do końca tego się spodziewałam ale może to i lepiej bo dodatkowo dostałam element zaskoczenia. Zalety: niewytłumaczalna dla mnie magiczna siła przyciągająca mnie do tej książki, niespieszne wkręcenie w całą historię z drobnymi wtrętami podtrzymującymi napięcie. Wady: szybki koniec i trochę zagmatwane legendy, którym można by poświęcić znacznie więcej uwagi. Generalnie pozycja wydaje się być skierowana do młodszego pokolenia ale i Ci młodzi duchem odnajdą w niej coś dla siebie.

Kala Kofeina | 2010-11-03

Niepokojaca powiesc, inna niz pozostale ksiazki Feista.

Kevorkian | 2013-05-22
Przeczytana: 19 maja 2013

Plusy:
- Coś Złego to genialna w swej prostocie kwintesencja atawistycznych lęków przed ciemnymi miejscami
- Bardzo fajny portret faeries (polskie słowo "wróżki" aż boli, takie jest nieadekwatne), który w gruncie rzeczy ma niewiele wspólnego z tym, co nauczyło nas kino familijne
- Książka momentami trzyma w napięciu jak rasowy horror

Minusy
- Chwilami nie byłam pewna do kogo właściwie jest skierowana ta książka: do dzieci i młodzieży czy jednak dla dorosłych
- Teoria spiskowa dość naiwna i naciągana jak guma od majtek, ale ujdzie w tłoku jeszcze głupszych

Ogólnie plusy przeważają nad minusami, warto przeczytać. Szczególnie miłośnicy celtyckich klimatów powinni być zadowoleni.

Ela | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Akcja książki zawiązuje się dosyć powoli. Pierwsze, dosyć nudnawe kartki, wskazują na zwyczajną obyczajówkę. W miarę czytania wśród bohaterów zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Przez większą część książki czytelnik nie wie do końca, z czym bohaterowie mają do czynienia. Później akcja nabiera tempa i trudno się oderwać, aż na samym końcu wreszcie znajdujemy nieco zawiłe odpowiedzi na niektóre pytania... Polecam.

milkivir | 2011-05-07
Przeczytana: 2010 rok

Z początku niczym nie wyróżniająca się opowieść o życiu rodziny Hastingsów z powoli narastającą akcją... do czasu, kiedy zaczyna pojawiać się Coś Złego. Coś Złego sieje ziarenka niepokoju, które nie pozwalają oderwać wzroku od książki, bo coś może się akurat wydarzyć... Polecam.

stober | 2011-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Inna niż inne wytwory pana Feista, ale czyta się nie mniej dobrze... a może nawet i lepiej! Polecam! :)

Nesihonsu | 2013-09-18

Ciekawe połączenie horroru i fantasy.

Morgana1976 | 2012-11-07

2010