Zapomniane listy z Coetquidan

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
wojna, Armia Polska, Francja
historyczna

Listy żołnierzy z obozu w Coetquidan, w którym jesienią 1939 r. rozpoczęto organizację Armii Polskiej we Francji. Interesujące świadectwo myśli i odczuć ochotników rekrutujących się z polskich emigrantów osiadłych we Francji, Belgii, Holandii, także tych, którym udało się przybyć z okupowanej Polski. łączy te listy &&ndash, pisane przez ludzi z rożnych środowisk &&ndash, wspólny ton: gorący patriotyzm, głęboka pewność, że służyć będą &&ndash, żołnierze-ochotnicy &&ndash, wielkiej sprawie wolności i niepodległości Ojczyzny. Osobny wątek książki to relacja o polskiej emigracji zarobkowej we Francji, na której tle Autorka przedstawia sylwetkę Rosy Bailly, & Francuski o polskim sercu , która przez całe swe życie była zaangażowana w działalność na rzecz Polski.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2012-02-13