Ela i Olek jedzą

Ellen och Olle ater
978-83-60963-12-8
ela i olek, zakamarki
Dorota Smakuje

Ela i Olek jedzą same smakowitości: kanapki, klopsiki, racuchy i tort. Przewodnik po dziecięcych przysmakach dla maluchów, które właśnie nauczyły się samodzielnie jeść. A po jedzeniu - koniecznie trzeba umyć zęby!

lew_kanapowy | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Cztery niewielkie, kartonowe książeczki, z serii o Eli i Olku to nasz obowiązkowy punkt programu podczas prawie każdego czytania. To proste historyjki o codziennych czynnościach wykonywanych przez sympatyczne rodzeństwo.

Zazwyczaj na jednej stronie przedstawiony został przedmiot – piłka, szalik, wózek dla lalek, motylki do pływania, czy buciki – na drugiej natomiast widzimy owy przedmiot w użyciu, czyli dzieci bawiące się wózkiem, z szalikiem na szyi, czy grające w piłkę wśród liści. To dla nas genialne rozwiązanie, bo chociaż Majka jeszcze nie mówi, to z chęcią poznaje nowe słowa i naprawdę dużo już kojarzy. Dlatego po pokazaniu przedmiotu, zapytana: „Gdzie jest piłeczka?” jest w stanie wskazać ją na wszystkich kolejnych obrazkach. Świetna pomoc przy nauce mówienia i poznawaniu świata. Poza samymi słowami dziecko uczy się też pór roku i czynności, które można o danej porze wykonywać. Ta seria jest również bardzo ładnym przykładem zgodnego spędzania czasu razem z rodzeństwem...

Dorota Smakuje | 2010-07-09
Przeczytana: lipiec 2010

„Ela i Olej jedzą” Catariny Kruusval

Twardo- stronicowa książeczka, którą moja córeczka „czyta” sama i bardzo ją lubi. Od młodego wieku uczy się co tu można sobie zjeść :) Muszę przyznać, że to bardzo ładna książeczka. Obrazki są bardzo naturalne, w spokojnych pastelowych kolorach, proste, bez zbędnych szczegółów i udziwnień a to dla najmłodszych maluchów bardzo ważne, bo potrafią się skupić na ilustracji, zapamiętać jej elementy a potem każdorazowo przy oglądania i opowiadaniu pokazywać. Co charakterystyczne dla skandynawskiej autorki ilustracje przedstawiają np. klopsiki z groszkiem czy jagody i maliny :)

Ewa318 | 2013-02-06
JaGoodka | 2016-07-10