Straszne dziedzictwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
6 (21 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
przygodowa
megiddovl

Rok 1409 - sto pierwszy rok wojen z Krzyżakami. Pięć lat wcześniej Ziemia Dobrzyńska wróciła do Polski. Starosta dobrzyński opiekuje się osieroconą córką swej krewnej. Kiedy wychodzi na jaw, że Hanusia ma otrzymać po zmarłym ojcu wielkie dziedzictwo w Niemczech, jej stryj - Krzyżak wszczyna intrygę, aby podstępnie zagarnąć i przekazać Zakonowi ów majątek. Taki jest początek dramatycznych przygód dziewczynki i jej opiekunów. Koniec przyniesie dopiero bitwa pod Grunwaldem i oblężenie Malborka.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1987

źródło okładki: zdjęcie własne

Alan Węcławik | 2014-04-20

Fajna książka przygodowa osadzona w realiach historycznych XV wieku i najbardziej zaciekłego momentu w konflikcie Polsko-krzyżackim. Barwna fabuła i przyjemnie się to czyta chociaż trzeba sie wczuć w język.

MEGDA | 2012-10-19
Przeczytana: 19 października 2012

Lubię historyczne książki, więc nie było źle.
Książka ukazuje czasy rządów Władysława Jagiełły i zaciekłej wrogości Polski z Krzyżakami.
Fabuła, całkiem, całkiem...
Jednak jak to bywa w starych książkach na początku trzeba oswoić się z językiem i tą "starą polszczyzną".

Wiola | 2013-08-30
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Jedna z lepszych książek historycznych według mnie, a więc polecam :)

Grzegorz | 2016-09-25
nulla90 | 2015-12-26