Widmo z Głogowego Wzgórza

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Phantom of Walkaway Hill
Widmo, Głogowe, Wzgórze
megiddovl

Przez krótką chwilę, w ciemną noc, bez księżyca, który był za chmurami, na samym środku nieskończonej, białej przestrzeni dojrzałem coś, jakby w peruce na głowie, co wyglądało zupełnie na widmo zdziwaczałej starszej pani, która zjawiła się, aby nawiedzić dom, gdzie przez tyle lat mieszkała samotnie. To coś jakby mignęło, ale w gruncie rzeczy wcale tego nie widziałem. Jedyne, co widziałem, to był bałwan ze śniegu. Uśmiechnąłem się, mówiąc sobie w duchu, że taki pomysł w sam raz pasuje do Amandy, która lubi wszystko dramatyzować. Ale równocześnie ogarnęło mnie nagłe przekonanie, ze tam rzeczywiście coś jest. Jeżeli nie widmo pani Houghton, to w takim razie coś, co mogłem opisać tylko jako Obecność. W tym momencie wuj Olivier zaczął mówić - nie pamiętam już co - i odeszliśmy od okna.
Z humorem napisana powieść "kryminalna" dla młodzieży. Bohaterem i narratorem jest chłopiec, który wraz z dwójką swoich kuzynów odkrywa tajemnicę starego domu. Jest "widmo" ukazujące się w oknie, jest dziwny zdziczały pies i jest ukryty w oryginalnym miejscu testament samotnej starszej pani, poprzedniej właścicielki tytułowego Głogowego Wzgórza.

MaiTakeru | 2011-05-17

Kocham "Widmo z Głogowego Wzgórza"!
Ta książka to dla mnie rodzaj ekstraktu z mojego dzieciństwa i za każdym razem, kiedy ją czytam, czuję się, jakbym wracała do tych szczęśliwych czasów.
"Widmo..." to kapitalnie napisana powieść, w której wyjątkowo sympatyczne dzieciaki prowadzą dochodzenie w pewnej tajemniczej sprawie, a sposób, w jaki to robią, po prostu rozbraja. Dla mnie ta książka, w której zresztą zaczytywał się wcześniej mój tata, to istny skarb. Może i do tej opinii przyczynia się sentyment, jakim darzę ten tytuł, ale nic na to nie poradzę - i nie chcę poradzić. :)
Polecam serdecznie wszystkim rodzicom dzieci w wieku "podstawówkowym" (i samym dzieciom, rzecz jasna)!

bromba | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Trzymająca w napięciu i zaskakująco świeża w czytaniu lektura (zważywszy na jej wiek), dynamiczne ilustracje Piotrowskiego!

Sasia_ | 2012-07-30
Przeczytana: 22 grudnia 2010

Uwielbiam to książkę, jest wspaniała. Jest bardzo dobrze napisana. Pomysł też jest dobry i ciekawie opisany. Kojarzy mi się z zimą, ponieważ akcja dzieje się zimą oraz właśnie wtedy ją czytałam. Naprawdę polecam tą książkę dla dzieci i młodzieży w wieku ok. 10-14 lat.

Karlan | 2015-06-16

Dzięki tej książce mój jamnik ma na imię Zyglinda... :)

crooleeck | 2015-01-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka z dzieciństwa. Nadal na półce i co pewien czas ponownie czytana. Bardzo ją lubię i cenię za klimat. Super!

ems | 2016-10-15
Przeczytana: 1974 rok

Zimowa historyjka sensacyjno-kryminalna dla dzieci (i dorosłych też). Z klimatem jak u Agaty Chistie albo Edgara Allana Poe. Świetnie napisane i przetłumaczone.
... 'Wichrowych Wzgórz' do dziś nie przeczytalem.

Marioolka20 | 2016-07-31
Przeczytana: 08 sierpnia 2016