Seks w przyszłości

Tłumaczenie: Tadeusz Chawziuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Sex in the future
83-7301-072-6
przyszłość, seks, popędy
popularnonaukowa
Weronika

Spotkanie pierwotnych popędów z technologią jutra. Po 'Wojnie plemników' i 'Wojnach dziecięcych' Robin Baker kieruje uwagę na zdumiewający świat przyszłej reprodukcji. Jest to świat, w którym połączenie zapłodnienia in vitro i zastępczego macierzyństwa oznacza koniec bezpłodności, ale także koniec potrzeb istnienia trwałych związków między mężczyznami i kobietami. Mężczyźni nie potrzebują już plemników, żeby się rozmnażać. Dzieci rodzą się za pośrednictwem zapłodnienia in vitro, powszechnie dostępna jest także metoda klonowania i tylko ci, których nie stać na skorzystanie z nowoczesnej technologii, myślą o płodzeniu dzieci metodą tradycyjną.

U podstawy nowego milenium podstawowe czynniki biologiczne, które przez miliony lat kształtowały nasze zachowania reprodukcyjne, zaczynają się nagle zmieniać. Technologiczne osiągnięcia umożliwiające te zmiany są już faktem lub staną się nim za kilka dziesięcioleci. Książka ta może się wydawać fantastyką naukową, jednak nowy wspaniały świat ludzkiej reprodukcji nie jest już kwestią 'czy', ale 'kiedy'.

MyszPolna | 2014-01-22

Autor rozwinął ciekawą teorię, zapominając jednak o szeregu zmiennych. Najistotniejszą, nieuwzględnioną kwestią są skomplikowane emocje mające silny wpływ na nasze postępowanie. Raczej półka z fantastyką niż pozycja popularnonaukowa.

4wymiar | 2011-04-19
Przeczytana: 24 kwietnia 2010

bardzo ciekawe podejście do kwestii seksu, regulacji z tym związanych, przypuszczalnych metod jego uprawiania i konsekwencji w tego wynikających.

Anna Sekuła | 2014-03-14
Przeczytana: marzec 2014

Minipróby okołoliterackie autora... Zgroza.

Andrzej | 2016-10-02
pablo | 2015-03-10