Największe zagadki historii

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Największe zagadki historii to fascynująca podróż w przeszłość. Joseph Cummins zabiera Czytelnika do stolic wielkich mocarstw, w miejsca słynące z niepospolitego piękna oraz na niebezpieczne odludzia naznaczone piętnem rozlewu krwi. Autor przedstawia w chronologicznym porządku dwadzieścia osiem mało znanychwydarzeń historycznych.Wydarzenia opisywane w Największych zagadkach historii obejmują między innymi: synod trupi z dziewiątego wieku, losy trędowatego króla jerozolimskiego Baldwina IV, walczącego z potężnym Saladynem, dzieje Subotaja najlepszego stratega Czyngis-chana, tragiczny żywot księcia orańskiego Wilhelma Milczącego, który jako pierwszy władca na świecie zginął od wystrzału z pistoletu, podjęte przez nazistów poszukiwania korzeni rasy aryjskiej w Tybecie i inne.

kopuwa | 2016-09-06
hunter | 2010-12-12