Kodeks śmierci

Wydawnictwo: Elipsa
Dødens codex
kryminał, Włochy, filozofia, hermetycy
Ysabell

Fredric Drum, bohater powieści Gerta Nygardshauga, smakosz i wielbiciel dobrych win, udaje się tym razem do Włoch. Na zlecenie uniwersytetu w Rzymie ma odczytać stary grecki tekst. Nagle jednak okazuje się, że został wplątany w dramatyczną intrygę. Toczy się walka na śmierć i życie; ważną rolę odgrywają tu elementy filozofii antyku i średniowieczne przesądy, a niewidoczny, cyniczny morderca pozostawia ofiary bez zewnętrznych śladów przemocy. [Opis wydawcy, Elipsa, 2008]

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Natalia | 2013-09-21
Przeczytana: 21 września 2013

Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie pamiętam już, kiedy ostatni raz miałam w rękach tak beznadziejną książkę. Ma ona tylko 200 stron, a ciągnie się tak długo jakby miała co najmniej 600. Nigdy więcej takich książek!
Nie polecam!

małaprinceska | 2013-07-13

Zdecydowanie "Kodeks śmierci" podobał mi się najbardziej z całej serii pt. "Krew i wino" Gerta Godenga. Książka bardzo porywająca, trzymająca w napięciu do ostatniego rozdziału. Czyta się ją jednym tchem. Niesamowicie napisana, pełna zwrotów akcji. Koniec, jak to zwykle bywa w kryminałach tego autora bardzo zaskakuje. Jak dla mnie kiepskie pozostaje niewyjaśnienie sprawy z Genevieve - do końca cyklu nie wiadomo czy ona i Frederic do siebie wracają.

Kasia | 2016-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 lutego 2016

Tym razem kryminalna zagadka rozgrywa się we Włoszech.
Jest i wino, i winnice, i gaje oliwne - oczywiście bez przesadnych ilości - książka w formacie "komunikacyjnym" = kieszonkowym.
Fredric i romans. I zagadka, która sięga czasów antycznych. Pitagoras i muzyka.
Tom słabszy, ale i tak sięgam po kolejny.

ejotek | 2012-05-19
Przeczytana: 18 maja 2012

Od samego początku książki już zaczęły się tarapaty Fredrica. Opowieść fajna, zagadka ciekawa, wiele dziwnych zdarzeń, morderstwa długo niewyjaśnione i tajemnicze. Zakończenie zaskakujące, choć może ciut za bardzo udziwnione.

Ysabell | 2010-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2010

Kolejna abstrakcja w cyklu o Fredricu Drum. Tym razem odwiedza on Włochy i napotyka straszny spisek sięgający wstecz aż do Pitagorasa i filozofów hermetycznych. Rozwiązanie zagadki jest całkowicie absurdalne, tak samo jak zachowanie głównego bohatera, ale jako rozrywka sprawdza sę nieźle.

Pippi | 2012-11-05
Przeczytana: październik 2012

Nie oczekuję nic więcej od kryminału wygrzebanego w koszu w supermarkecie. Uczciwy stosunek jakości do ceny.

nojczas | 2018-02-17
Przeczytana: czerwiec 2012