Laleczka

Wydawnictwo: Elipsa
Jegerdukken
kryminał, Norwegia, Inuici
Ysabell

W odległej górskiej dolinie dochodzi do sensacyjnego archeologicznego odkrycia. W torfowisku zostają przypadkowo znalezione dwie tak zwane mumie bagienne i kilka przedmiotów pokrytych tajemniczymi znakami. Znawca win i były kryptolog Fredric Drum przyjeżdża na miejsce, by wziąć udział w pracach archeologicznych. Niespodziewanie znajduje się w centrum dramatycznych wydarzeń, w których bardzo ważną rolę odegra pewna tajemnicza laleczka.
Pstrągi, zapierająca dech w piersiach natura, archeologia i mity oto elementy ekscytującej historii z Fredrikiem Drum w roli głównej. to, że Fredric zostanie ósmą ofiarą.
[opis wydawcy, Elipsa, 2008]

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

PABLOPAN | 2012-01-16

Jedna z tych książek o których zapomina się natychmiast po przeczytaniu. Czytało się szybko i przyjemnie.

lilla | 2014-12-20

Nie jest to kryminał z wartką akcją i detektywem - herosem, książkę czyta się raczej powoli, akcja (dość monotonna) bardziej powinna podobać się koneserom gatunku. "Laleczka" przypadnie do gustu również wielbicielom archeologii, zwłaszcza tym zainteresowanym kulturą Inuitów.

Kasia | 2016-02-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2016

Kryminał na jedno popołudnie. Na szczęście bez makabrycznych opisów. Tym razem więcej o kulturze Inuitów, amuletach, wierzeniach, laleczce myśliwych.
"Najciemniejsze strony ludzkiego umysłu należy traktować jako wyzwanie, a nie prowokację."

Kaktus_xD | 2013-06-08
Przeczytana: czerwiec 2013

Kolejna zagadka...
Mroczne historie...
Ciemne strony religii...
Oraz Fredric Drum, któremu znowu grozi niebezpieczeństwo...

Doskonałe połączenie przypominające wino o niezwykle intrygującym bukiecie.

Ysabell | 2010-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2010

Drugi tom przygód Frederica Druma, tym razem akcja mam miejsce w jego rodzinnej Norwegii, a wstawki archeologiczno-antropologiczne dotyczą Inuitów. Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej od pierwszej, również dlatego zapewne, że jest dużo mniej absurdalna. Zagadka (mimo wielu metafizycznych tropów i śladów) rozwiązuje się logicznie, a w rozwiązaniu jest zdecydowanie niej magii i głupich pomysłów niż w poprzednim i kolejnym tomie.

Kolejna przyjemna lektura na wakacje, zwłaszcza, że klimat północnej Norwegii przyniesie miłą ochłodę w upały.

ejotek | 2012-05-14
Przeczytana: 11 maja 2012

Archeologia, mumie bagienne, Eskimosi i magiczne laleczki, chory umysł z powodu chciwości, piękna dolina z jeziorami - tak w skrócie można opisać tą książkę. Bardzo ciekawa historia, której finału nie jest łatwo się domyślić.

psotka2112 | 2010-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2010

Tak jak pisałam przy poprzednim tomiku - na jeden wieczór. Potwierdzam - sympatyczne.

Gabriela | 2012-11-16
Przeczytana: październik 2012

Książka dla zabicia czasu. Kupiłam ją za bardzo małe pieniądze z dwóch powodów: lekka (wagowo) i kryminał. Cudów się nie spodziewałam, cudów też nie było.

Kata | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2013

Przyjemna i do pochłonięcia na raz, choć bez ekscytacji. Po prostu przeciętna. Duży plusik za opisy norweskich krajobrazów.

Naataaalciaa | 2012-09-30
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Otrzymałam w prezencie. Nie przepadam za kryminałami, ale opisy krajobrazów w niej zawarte zachęcały do dalszej lektury.