Wilk w cieniu

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Cykl: Opowieści Sipstrassi (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Wolf in Shadow
837169427X
Pablos

Minęło trzysta lat od chwili, gdy cywilizacja ziemska uległa prawie całkowitemu zniszczeniu. W okrutnie zmienionym świecie, którym włada przemoc i rozbój, samotny jeździec szuka zaginionego miasta. Kiedy Władca Otchłani na czele armii Piekielników najeżdża sąsiednie kraje, chcąc ustanowić rządy Szatana, do walki staje najgroźniejszy wojownik nowej epoki - Człowiek Jeruzalem.

| 2014-03-07

Typowe heroic fantasy, ale.. Bardziej realne, postacią nie jest mityczny wybraniec losu, człowiek ze znamieniem, czy posiadacz świętego graala.

Mógłbym to przyrównać do pierwszych tomów Wiedźmina. Jest bohater, ale niezbyt bohaterski.

Drugi tom nie rozczarowuje, a akcja nie nudzi, jak to czasami bywa w kontynuacjach.

Polecam.

polkops | 2013-03-27

Obok "Legendy" najlepsza książka fantasy jaką czytałem. A trochę tego było, proszę się nie sugerować moim profilem na tym portalu. W każdym razie wiem co mówię. Ta książka to pewniak. Perełka do każdej kolekcji fantasy. Bardziej współcześnie: must-have

Seba | 2016-09-16
Przeczytana: 01 stycznia 2000