Taniec śmierci

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Anita Blake (tom 6)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Killing Dance
romans, wampir, wilkołak
shaloma

Anita Blake, zabójczyni wampirów, tym razem ma uratować… przybyłego z Europy wampirzego mistrza, którego toczy tajemnicza choroba. Kolejne problemy piętrzą się jednak przed nią lawinowo. Oto sama staje się zwierzyną łowną. Kto wyznaczył nagrodę pół miliona dolarów za jej głowę - człowiek czy potwór? Ale nie tylko ona jest zagrożona - jej partner Richard musi walczyć o przywództwo nad stadem wilkołaków z innym samcem alfa, bezwzględnym Marcusem. Jakby tego było mało, relacje Anity z Jean-Claude’em, wampirzym mistrzem miasta, stają się coraz bardziej zawiłe. Wchodząc coraz głębiej w świat istot nadprzyrodzonych, Egzekutorka musi dokonywać kolejnych bolesnych wyborów i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz trudniej przychodzi jej wyznaczyć granicę pomiędzy ludźmi a potworami...

Trochę inna niż pozostałe części.
Mniej kryminalna i detektywistyczna, mniej mroczna, ale nadal pełna szybkiej akcji.
Dużym plusem i uradowaniem jest dla wielbicieli Jane-Cloud'a, chociaż i tak jest go za mało w książce jak dla mnie :)
Pomimo iż, brak w niej bardziej rozwiniętych wątków animatorskich jak wcześniej, pomimo że książka skupia się bardziej na rozterce uczuciowej, i że nasza główna bohaterka staje się zimniejsza i bardziej bezwzględna.. to i tak nie zmienia to faktu, iż jest to jedna z lepszych serii o wampirach. Zawsze była i będzie u mnie w pierwszej dziesiątce najlepszych :)
Polecam.

tombraiderka009 | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Noo, ta część to było coś.! Tak wielki przełom w sprawie miłosnej rozterki Anity. Bardzo mi się podoba w jakim kierunku to poszło.

A co do fabuły to wielka szkoda, że wątek z polowaniem na Anitę był bardzo znikomy - liczyłam w tej sprawie na mnóstwo pułapek, ucieczek oraz strzelaniny, krwi i wychodzących bebechów, a tego ani trochę nie było. Wielka szkoda, bo pani Hamilton opisuje takie akcje naprawdę super.

Bardzo fajnie, że było wiele o wilkołakach, ponieważ są to moje ulubione istoty w świecie fantastyki. A autorka tak świetnie pokazuje ich wilcze zachowania, gdy są pod postacią wilka oraz ludzi.

Oczywiście pomimo tego, że wyznaczono niezłą sumkę za zabicie bohaterki, pomimo problemów wśród wilkołaków i niezdecydowania między Richardem a Jean-Claudem nasza Anitka Blake a.k.a. Egzekutorka a.k.a. 'Ma petite' musi jeszcze chodzić na randki, wspomóc Dolpha w śledztwie zabitego trupa, uratować innego zmarłego oraz wprowadzić nowy telewizor do domu jej sąsiadki, nie mówiąc już o...

Satis | 2014-06-05
Przeczytana: 03 czerwca 2014

"Taniec śmierci" Laurell Hamilton opowiada nam o egzekutorce i animatorce Anicie Blake
Do miasta przybywa nowy mistrz wampirów z bardzo poważną chorobą. Nikt nie wie co mu ta dokładnie dolega, ani jak mu pomóc. Zwraca się więc o pomoc do Anity- dziewczyny władającej trupami (wampir też trup, tylko że ładny i nie widać tak tego po nich).
Coraz większy nacisk na Richarda ze strony sfory, aby zabił dotychczasowego alfę bezwzględnego Marcusa i zakończył jego złe rządy.
Ktoś chce zapłacić za śmierć Anity pół miliona dolarów, z limitem czasowym. Kto to może być człowiek czy potwór?

Bardzo dobrze czytało mi się te książkę. Wciągnęłam się w całą serie i nie mogę przestać. Do tej i poprzednich części miałam dobry dostęp i szybko mogłam je zdobyć, z kolejna częścią będę miała problem. I co ja zrobię nie mogąc przeczytać co dalej Anita pocznie?! Smutno mi na myśl, że będę musiała trochę poczekać..

Czekałam na tą scenę bardzo długo. Od początku pierwszej części. Scena seksu Anity i...

Katarina | 2016-01-26
Przeczytana: styczeń 2016

Przyznam szczerze "Taniec śmierci" ociupinkę mnie rozczarował. Akcja całej książki strasznie mi się dłużyła,do tego trochę wątków się zlało w jedną całość. No i autorka jednak za dużo skupiła się na życiu miłosnym Anity. Strasznie to wyszło. Może dlatego,że dla mnie cykl o Anicie kojarzy się z zabójstwami oraz dużą ilością krwi,a nie z rozterkami miłosnymi bohaterki.
I ostatni minus to to jak autorka rozwiązała problem z Richardem. Ciut za brutalnie.
Reszta,czyli Mistrz Miasta i cięty język bohaterki,bez zarzutów.
Polecam.

Anima_Vilis | 2011-03-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 marca 2011

Jedna z najlepszych z tego cyklu jak dotąd. Gratka dla wielu fanów Jean-Claude i przeciwników Richarda.
Dla mnie, o dziwo, duży niedosyt zakończeniem. Co mnie zaskoczyło wolałabym menage a trois

Ineska | 2011-02-21
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2011

Z różnych względów jedna z moich ulubionych części sagi. Oj, no dobra. Jest tylko jeden powód. Jean-Claude

Aleksandra | 2010-12-08
Przeczytana: 18 września 2010

To była moim zdaniem najlepsza część - z wydanych w Polsce. Czekałam na coś takiego od Hamilton i w końcu otrzymałam! Ten, kto przeczytał, a jest fanem Jean-Claude'a - sądzę, że większość - to wie doskonale o co mi chodzi.
Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Danathiel | 2012-10-25
Przeczytana: 23 października 2012

Po przeczytaniu długo nie mogłam zebrać szczęki z podłogi...

Monika Szulc | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

„Taniec śmierci” to już szósta odsłona przygód słynnej animatorki i egzekutorki Anity Blacke. Jeśli ktoś nie zna, to powinien jak najszybciej nadrobić zaległości. Jest to jedno z lepszych urban fantasy, z jakim się zetknęłam. Można w nim znaleźć wampiry, wilkołaki i inne magiczne istoty. W tej części to Anita staje się zwierzyną łowną. Wszystkie bandziory postanowiły na nią zapolować, a egzekutorka nie ma pojęcia, komu zalazła za skórę, gdyż nieznajomy zleceniodawca postanowił wydać niemałą fortunę, by ją uśmiercić. Z pomocą przychodzi Edward, specyficzny przyjaciel i płatny zabójca. Jej życie staję pod znakiem zapytania, lecz dziewczyna postanawia pomóc nowemu wampirowi, który jest dosłownie trawiony żywcem.

Jak zawsze książki Pani Hamilton czyta się lekko i przyjemnie. Ta część również dostarczyła mi wiele pozytywnych doznań, choć muszę przyznać, że jest jak dotąd najsłabsza z serii. Anita w dużej mierze boryka się z problemami sercowymi. Dwóch silnych i emanujących mocą...

k_a_s_i_a | 2012-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Zdecydowanie to jest moja ulubiona część. Dużo magii, walki,smutku, radości, pożądania... Niesamowite zwroty akcji. Jestem zachwycona tym tomem.