Kultura konwergencji. Zderzenie starych i nowych mediów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Edukacja medialna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Convergence Culture: Where Old and New Media Collide
83-60501-70-X
KoZa

Tematem "Kultury konwergencji" jest łączenie się mediów na różnych poziomach. Jenkins koncentruje się na konwergencji w wymiarze kulturowym. Świat współczesnych mediów jawi się nam jako chaotyczny, bezustannie zmieniający się twór. Henry Jenkins ten chaos porządkuje. Znajduje sens tam gdzie zderzają się skrajności, tam gdzie stare zderza się z nowym, tradycja z nowoczesnością, a interesy wielkich korporacji wchodzą w kolizję z działalnością amatorów. Rzecz nie w tym byśmy po lekturze tej książki wszyscy pokochali telewizję, internet i gry komputerowe. Chodzi o to byśmy je lepiej zrozumieli. Książka ma wszelkie dane ku temu, by stać się podstawą publicznej debaty na temat mediów - debaty bardzo nam potrzebnej, jednak do jej prowadzenia brak nam języka

LittleAppleBlossom | 2016-07-14
Na półkach: Studia, Lato 2016, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Tak, jak nie lubię medioznawców i ich naiwnych teorii, tak Jenkinsa przeczytać jest warto i ciekawie.

Tomasz Hd | 2012-08-11

Bardzo lubię- ciekawa, inteligentna i intrygująca.

komestor | 2016-04-19
Ada | 2016-02-02