Ostatnie proroctwo

Wydawnictwo: Amber
The Final Prophecy
star wars
Drzewko

Przejęty przez obce istoty okręt Zonamy Sekot ma posłużyć do znalezienia słabych punktów w jej technologii. Badania ujawniają wstrząsającą prawdę - inteligentna planeta kryje nie tylko klucz do swojej zagłady, ale i dawno zapomniane tajemnice Yuuzhan Vongów.

Hari_Seldon | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Konsekwencje wydarzeń ze "Spotkania po latach". Okazuje się, że aby poznać tajemnice Zenomy Sekot, potrzebna jest pomoc… Yuuzhan Vongów. Zatem Tahiri oraz Corran Horn udają się na Coruscant by zabrać stamtąd Proroka zhańbionych. W książce podobały mi się interakcje pomiędzy bohaterami a Yuuzhanami – pozwoliło to na inne spojrzenie na działania antagonistów, a także wprowadziło nowy aspekt do tego, co przydarzyło się Tahiri. Także wątek bitwy kosmicznej, nawiązujący trochę do kultowej „trylogii Thrawna” był całkiem przyjemny, a Jaina bardzo pomysłowo wyszła z opresji. Rozczarował mnie za to wątek Nom Amora – owszem, jest skuteczny w swoich działaniach, ale nie podoba mi się, że trochę sztucznie przesunięto moment ostatecznej konfrontacji z nim, a on sam może wrócić do punktu wyjścia. Zdenerwowało mnie też jak potraktowano sekret żywej planety – czytelnik niczego się dowiaduje, chociaż jedna z postaci uzyskuję te informację – ja osobiście poczułem się trochę oszukany. Strasznie...

WILKOR | 2016-11-03
erso | 2016-09-25