Agenci chaosu I: Próba bohatera

Wydawnictwo: Amber
Agents of Chaos I: Hero’s Trial
star wars
Drzewko

Bezlitosne ataki niezwyciężonych Obcych nie ustają. Han Solo nie mogąc pogodzić się ze śmiercią Wookiego, wyrusza na poszukiwanie nowych przygód... i zemsty. I wpada na trop najbardziej przewrotnego podstępu wymierzonego w samo serce Nowej Republiki. Śmiertelne niebezpieczeństwo grozi jedynym ludziom, którzy mogą uchronić ją przed katastrofą - rycerzom Jedi.

Łędina | 2011-08-24

Muszę powiedzieć, że książka jest tylko i wyłącznie dla bardzo zżytych fanów "Gwiezdnych Wojen", inne osoby, znające ten świat jedynie z filmów mogą go w całości nie zrozumieć, lub się nudzić. James Luceno stworzył w swojej książce świat tak, aby główni bohaterowie poszli na drugi plan, a właściwie ci którzy nie mieli jeszcze się okazji ukazać, mogli działać. Nie znajdziemy więc w dziele wielu Rycerze Jedi oraz walk z nimi związanych, które były chlebem powszednim filmów i pierwszych pisanych dzieł. W ogóle w książce jest mało walk, a kiedy już są, to dotyczą one raczej statków i są opisywane bardzo ogólnie, ale długo z używaniem wielu nazw, co również wiąże się z dużą wiedzą o "Gwiezdnych Wojnach". Książka opowiada o przygodach Hana Solo oraz jego głównych wrogów przez których mężczyzna stracił swojego przyjaciela, nic dziwnego więc, że rozdziały są podzielone na dwa rodzaje: główny bohater oraz przeciwnicy. Wątków o innych bohaterach jest naprawdę mało. Za to możemy spotkać się z...

Krzysztof Rewak | 2010-12-30
Przeczytana: 2004 rok

Słabsza od drugiej części "Agentów chaosu", przeczytana spory kawał czasy po tym jak skończyłem jej kontynuację. Jedna z niewielu gwiezdnowojennych książek jakie miała na wyposażeniu jedna z legnickich bibliotek.

MistrzSeller | 2012-04-01
Przeczytana: 2005 rok

Trochę zbyt nudna. Co prawda pokazanie żalu Hana Solo po stracie przyjaciela jest pokazane dobrze, ale brakuje tu jakiegoś bardziej dynamicznego wątku

WILKOR | 2016-11-03
erso | 2016-08-24