Państwo i prawo w cywilizacji łacińskiej

Wydawnictwo: Antyk
83-87809-22-5
cywilizacja, kultura, historiozofia
historia
Łukasz Kuć

Rozprawa z 1941 r., w której autor rozwija wnioski zawarte w dziełach O wielości cywilizacyj i Rozwój moralności. Zdaniem Konecznego Polska u progu XX w. znalazła się w „kołobłędzie cywilizacyjnym”, z którego może wydostać się zbiorową, oddolną wolą narodu na gruncie jedynie dla Polski właściwej cywilizacji łacińskiej. Książka zawiera nie tylko opis zasad tej cywilizacji. Poświęcona jest także szczegółowej, wciąż aktualnej refleksji nad prawem i ustrojem państwa, wyraża poglądy na temat organizacji społeczeństw według wzorów cywilizacji łacińskiej.

monika5555 | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016