Kolekcja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesna Proza Gdańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marpress
83-87291-66-8
Mona

Debiut prozatorski tak obecnie popularnego Jacka Dehnela, będący zbiorem opowiadań nagrodzonych w konkursie literackim Miasta Gdańska w 1998. O swojej książce autor pisze: „...podobnie jak w szufladzie zbieracza z krwi i kości znaleźć można obok siebie rzeczy tak rozmaite, że ich współistnienia nawet sobie nie wyobrażaliśmy, tak i tu każda strona tytułowa pozwala dotrzeć do zupełnie innych światów, pomiędzy którymi trudno się nawet doszukiwać jakichkolwiek pomostów. Pozostawiam Państwu moje szuflady otwarte na oścież – zapraszam do grabieży i plądrowania”.

ouLIPOgram | 2011-12-23

Rewelacyjny zbiór, tym bardziej, że D. był wtedy nastolatkiem. Chapeaux bas.

| 2016-03-31
EwaJulia | 2015-11-08