Mesjasz formatuje dysk

Wydawnictwo: Solaris
Messiâ očiŝaet disk
Mesjasz formatuje dysk
dona

Boski komputer zarządzający reinkarnacją dusz zostaje zaatakowany przez nieznany wirus. W jednej z prowincji Podniebnej Krainy wybucha epidemia choroby nazwanej `Szaleństwem Buddy`. Objawy są podobne do schizofrenii: w zainfekowanych nią ludziach objawiają się inne osobowości, rzekomo z innych wcieleń. Chorzy dopuszczają się niecnych czynów. Prowadzący śledztwo sędzia odkrywa, że wszelkie tropy prowadzą do klasztoru Shaolin oraz w zaświaty, w krainę demonów i piekielnych monstrów.

źródło opisu: www.empik.com

Krzysztof Baliński | 2011-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2011

Lubicie zakręcone, ostro zakręcone książki?

Jeżeli tak, to niewątpliwie tą polubicie. Bo w " Mesjaszu, formatuje dysk" różnych pokręconych niespodzianek tygodnia nie brakuje. Dziwna książka ale bardzo ciekawa, interesująca i intrygująca.

Mamy tutaj bardzo ciekawie wykreowany świat Państwa środka, zwanego Podniebną krainą w konwencji fantazy. Z jednej strony jest to konwencja mitologizująca, a z drugiej filozoficzna, a ścislej mamy metaforykę informofilozoficzną. Pojawia się swego rodzaju specyficzny Matriks. Jest nim boski komputer, karmakomp, którzy zarządza światem, decyduje o wszystkim, chociażby jest odpowiedzialny również za dusze ludzkie wszystkie jej reinkarnacje. To oczywiście w skali mikro, a w skali makro cały świat jest karmakompem: systemy operacyjne, programy, dyski są tutaj różnymi wymiarami, tego precyzyjnie zaprogramowanego świata. Mamy nawet układ zero – jedynkowy, jak w informatyce, tyle ,że tu nazywany jest nieco inaczej, jing – jang: opozycja dobra zła,...

Karolina | 2015-11-16

powinno się zakazać pisania takich książek, nie no żartuję to nawet obok książki nie stało! :D jakim cudem dostałam to w liceum za dobre osiągnięcia w nauce ?! matko jak bozię kocham tego się nie da czytać... nawet jak poszłam do biblioteki oddać ksiązkę za free tego nie chcieli, ostatecznie posłużyła jako makulatura, pierwsze strony już odstraszają, sposób pisania nieee no żenada, historia nawet nie wciąga co najwyżej można się pośmiać

malynosorozec | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

„Zaczyna odwaga, decyduje siła
Rozstrzyga duch.
Z nauk mistrzów”[1]

Jak umierają mnisi?

Czasem znajduję wątek, postać czy wydarzenie, które w jakimś sensie staje się dla mnie najważniejsze w całej powieści. Najczęściej przewija się TO na kartach całej książki i, moim zdaniem, nie było zamierzeniem autora (autorów), aby stało się najważniejszą częścią ich dzieła. Cóż, jako czytelnik mam prawo czytać i rozumieć książki po swojemu.

Jak umierają mnisi?

To najważniejsze, moim zdaniem, pytanie w powieści „Mesjasz formatuje dysk”, a odpowiedź, którą dają autorzy, jest ze wszech miar zadowalająca.

A teraz słów kilka informacji, o czym mówi owa książka:

W Podniebnej Krainie od dłuższego czasu źle się dzieje. Martwi wstają z grobów, zaś na żyjących pada cień choroby zwanej „Szaleństwem Buddy”. Prawo Karmy nie działa właściwie i coraz częściej zdarza się, że w jednym ciele znajduje się wiele dusz, a ludzie robią rzeczy, których nikt nigdy by się po nich spodziewał. Spokojna i...

eR_ | 2014-05-31

Nie zmieniam oceny,chociaż naszła mnie taka refleksja.
Gdzie się podziałem ja-młody niewinny,któremu odpowiadała każda książka która mu wpadła w ręce?;)
Przypomniałem sobie tą książkę i powiem Wam,że teraz całkiem inne zdanie mam o niej,ale co poradzić..

zieloniutki | 2016-09-05
Aleksander Ryzinski | 2016-01-09