Dziennik nowej Rosjanki

Dnevnik novoj Russkoj
978-83-247-0009-7
powieść rosyjska
kinia1245

Pogodna opowieść Kolinej przypomina swą formą i stylem (co zapewne jest zamierzone) "Dziennik Bridget Jones" czy "Sekretny dziennik Adriana Mole a" i następne historie o Adrianie. Bohaterka, trzydziestosiedmioletnia wykładowczyni prywatnej uczelni, doktor psychologii, rozwiedziona, samotnie wychowująca nastoletnią córkę, borykająca się z kłopotami materialnymi, nie rezygnuje z życia osobistego - ma pięć serdecznych przyjaciółek i żonatego kochanka. Wiecznie zapędzona, roztrzepana, ale nie rezygnująca z różnych radości życia, udaje przed samą sobą, że wszystko jest tak jak być powinno, a nie jest ...

awiola | 2012-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2012

”Od dawna podejrzewałam, że wszystkie te historie o gorzkim życiu samotnych, zapłakanych kobiet są mocno przesadzone. Nie jest ważne, czy masz męża, ważne, czy masz własne życie”

Nie miałam do tej pory styczności ze współczesną powieścią rosyjską dla kobiet, dlatego byłam bardzo ciekawa jak wypadnie lektura nazwana rosyjskim odpowiednikiem „Dziennik Bridget Jones”. Niestety bardzo się zawiodłam.

Nowa Rosjanka to rozwiedziona pani doktor, grubo po trzydziestce, która wykłada psychologię na wyższej uczelni. Po pracy samotnie wychowuje piętnastoletnią córkę Murę i boryka się z problemami natury materialnej. Poznajemy ją w trakcie romansu z żonatym mężczyzną. Bohaterka posiada wiele (dokładnie pięć) oddanych sercem przyjaciółek, matkę która ciągle ją poucza oraz byłego męża i jego żonę, z którą utrzymuje bardzo zażyłe stosunki. Cały dziennik skupia się na jej przemyśleniach dotyczących facetów, wymyślaniu durnych teorii o życiu oraz kompromitowaniu się w wielu sytuacjach.

Nie...

Andżelika Sobczyk | 2013-08-22

W pełni zgodzę się z opinią awiola.
A jak dla mnie książka nie tyle co jest ciężka
do przeczytania, ale nudna.
Czytałam ją praktycznie z przymusu mając
nadzieję że dalej będzie ciekawie, jednak
bardzo się zawiodłam. :(
A zachowanie głównej bohaterki wogóle nie wskazywało
na to że wykłada ona na uniwersytecie a już
na pewno że jest psychiatrą.

kajajakaja85 | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Zabawna , lekka lektura , kilka fragmentów naprawdę rozśmieszyło do łez :)

Ela | 2011-09-14
Przeczytana: 14 września 2011

Ciekawa i humorystycznie napisana książka. Lekko się ją czyta

Agnieszka | 2012-05-31
Przeczytana: maj 2010

Fajna,z humorem,lekka .Szybko się czyta.

Beata Worobiec | 2013-04-12
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Warta przeczytania głównie ze względu na język, jakim jest napisana. Bohaterka zdradza nam swoje myśli w przezabawny sposób. Mimo że historia jest nudna i przewidywalna, czyta się bardzo przyjemnie :)

ewelina | 2012-09-07
Przeczytana: kwiecień 2012

lelum polelum ,o wszystkim i o niczym ....nie mozna sie skupic podczas czytania ,ja mialam metlik w glowie!!! nie polecam ,szkoda czasu!

Marcin Kaliszewski | 2013-06-14
Przeczytana: 2012 rok