Celtowie /Od epoki brązu do New Age

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna

Jest to pierwsza zakrojona na tak szeroką skalę analiza rzeczywistych przyczyn niezwykłego zjawiska, jakim było przetrwanie Celtów, ich języka i kultury. Autor śledzi, jak niewielka i niejednorodna grupa przetrwała w ciągu wielu wieków najazdy silniejszych przeciwników. Opisuje także niezwykłe dzieje ich adaptacji, a jego wnioski są prowokujące i rzucają światło na kwestię, jak słabszy lud może zachować tożsamość w obliczu znacznie silniejszych agresorów. Tłum. Marczak Ewa Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Mellowed | 2016-03-03
| 2015-03-03