Obligacje za milion dolarów

Tłumaczenie: Jacek Makojnik
Wydawnictwo: Phantom Press
Agatha Christie’s Poirot. Book Three.
Hercules Poirot, zagadka, kradzież
niechcaca

Przedstawiciele banków w Londynie i Szkocji wysyłają statkiem do Nowego Jorku obligacje za milion dolarów. Przewozi je i eskortuje Philip Ridgeway, siostrzeniec jednego z dyrektorów banku. Podczas podróży obligacje zostają skradzione i natychmiast po przybyciu statku do portu, a nawet wcześniej, pojawiają się na rynku. Pomimo dokładnej rewizji wszystkich pasażerów opuszczających pokład nie udaje się wskazać sprawcy. Podejrzenie pada na Philipa Ridgewaya. Z zarzutów może oczyścić go jedynie Herkules Poirot.

[Phantom Press International, 1993]

Nelyt | 2016-09-01
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Zawsze zastanawiałam się czy Hercules Poirot zajmował się innymi sprawami niż morderstwa. Chociażby właśnie kradzieże, czy drobne przewinienia. Właśnie dzięki tym opowiadaniom wiem, że nie były to tylko grube sprawy, nad którymi ślęczałby całe tygodnie, ale tez takie, które po jednej chwili byłyby rozwiązane.
Opowiadania przyjemnie się czytało, jedne były ciekawsze inne mniej. Przy niektórych nawet udało mi się odgadnąć sprawcę.

Bacha85 | 2014-01-01
Przeczytana: grudzień 2013

Kolejny zbiór opowiadań Królowej kryminału, wiele z nich można znaleźć w innych zbiorach wydawanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie i choć miałam już z nimi styczność wcześniej i tak przeczytałam z wielką przyjemnością. Niezawodny Hercules Poirot z typowym dla siebie zaangażowaniem rozwiązuje rozmaite kryminalne przypadki ratując swoich klientów z mniejszych, bądź większych opresji.

Panio | 2013-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Nie jestem pewny co to za wydanie - wątpliwa sprawa iż jest to tylko jedno opowiadanie liczące kilkanaście stron. Niewątpliwie jest jednak jednym z jedenastu opowiadań A. Christie ujętych w tomie "Poirot prowadzi śledztwo" i jak każdym zbiorze są opowiadania lepsze i gorsze. To należy do tych prostych, nieskomplikowanych i i raczej lepszych niż gorszych.

Joanna Kasprzak | 2011-04-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Krótkie opowiadania, jak zwykle u tej autorki warte przeczytania.

Ilona | 2011-08-28

Jedno z opowiadań z tomu "Poirot prowadzi śledztwo".

Magdalena | 2012-11-16
Przeczytana: listopad 2012

Agatha jak zwykle świetna - uwielbiam :)

Anslee104 | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016