Po nitkach babiego lata

Seria: Pierwsza miłość
Wydawnictwo: Siedmioróg
miłość, technika, spotkanie
kasia2409

Podobno wszystkie osiągnięcia techniki są bezduszne. Zatem skąd tyle uczucia w listach elektronicznych wymienianych między Dorotą a Rafałem? Fale miłości szybko przekroczą zaporę komputerów i internetu. Jednak czy ich miłość przetrzyma kontakt z rzeczywistością? Co jest prawdziwsze: słowo pisane czy wypowiadane prosto w oczy?

flameleaf | 2014-05-16
Przeczytana: 17 maja 2014

Pisanie takich "książeczek"(jak sama autorka je nazywa) jest pójściem po najmniejszej linii oporu. Są krótkie, błahe i niczego nie wnoszą. Nie ma tu nic poza banalną treścią, naiwną Dorotą a przewidywalnym Rafałem. Historia jest tak oczywista, że aż razi w oczy. Nihil novi.
Autorka ma jakiś udziwniony styl pisania, często stosuje szyk przestawny w zdaniach. Czy to wynika z tego, że czasem akcji jest rok '99 i tak się wtedy mówiło? Nie mam pojęcia. Może za bardzo się czepiam, ale trochę mnie to irytowało.
Bohaterowie są mdli i czytelnik pozostaje wobec nich obojętny. Akcji brak.
Dlaczego dałam kilka gwiazdek?
Pisanie książki w formie e-maili to ciekawy pomysł. Mógłby być atutem, gdyby wykorzystano potencjał tej możliwości, choć niestety tak się nie stało. Podobało mi się za to jedno zdanie ze wstępu:
"[Miłość]Możliwe, że odchodzi, ale tylko po to, by odrodzić się doroślej, mniej zachłannie, bardziej tolerancyjnie i cierpliwie w innym związku."

Mylengrave | 2013-02-10

W podstawówce zaczytywałam się w Marcie Fox, ale niestety, brak jej opowiastkom jakichkolwiek literackich ambicji, to nic innego ja zwykłe harlequiny dla młodzieży. Z dużą dozą erotyzmu.

buziaczek197 | 2016-05-26
Przeczytana: maj 2016

Zacznę od tego, że uwielbiam Martę Fox chyba od podstawówki aż do teraz mam prawie wszystkie książki tej autorki, ale ta mnie tak mocno irytowała, że sama nie wiem jak przez nią przebrnęłam. Rafał nic nie napiszę o tej postaci bo szkoda mojej klawiatury dodam, że mocno przewidywalny i o zgrozo ... Dorota zwykła nastolatka, która zakochała się, ale wypisywanie ciągle wiadomości to już ogromna przesada ... Jedyna, która w miarę się broni to przyjaciółka Doroty - Beata. Chociaż jedna, która stąpa twardo po ziemi. Nastolatką pewnie spodoba się to opowiadanie, ale ja chyba jestem za dorosła jednak.

Jungra | 2011-10-16
Przeczytana: 2011 rok

Książka pisana jest w formie wiadomości e-mailowych. Co było ciężkie do przebrnięcia,ale po kilku stronach przyzwyczaiłam się. Książkę wypożyczyłam spontanicznie,żeby dać kolejną szansę Marcie Fox,ponieważ pierwsza książka jej autorstwa,którą przeczytałam nie porwała mnie zbytnio. W tej części jest coś hm. Tak określę "oryginalnego". Mimo że fabuła jest bardzo popularna. Przez książkę szybko przebrnęłam. Czytałam kolejne wiadomości wysyłane przez Dorotę oraz odpowiedzi na jej e-maile. Bardzo spodobał mi się charakter jej koleżanki - Beata. Ma to "coś" w sobie :)

OlaAleksandra | 2016-03-15
Na półkach: Bookshelf, Przeczytane

Czytałam tę książkę kilka razy. Za każdym razem zachwycałam się nią tak, że ciężko to sobie wyobrazić. 'Jeju, jakie to cudowne!' - myślałam. Do sedna: tak było w 2013 roku, gdy miałam dwanaście lat. Z biegiem czasu zaczęłam unikać tej książki, bo co ona wniosła do mojego sposobu myślenia? 'Nie zakochuj się w starszym facecie bez pamięci, bo jeździ motocyklem i jest STARSZY'? Niczym w 'Piosenkach dla Pauli'. Teraz na myśl o 'Po nitkach babiego lata' w głowie mam tylko 'Boże, jak mi się to mogło podobać'...

Paulinkowa | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Kolejna książeczka z serii Pierwsza Miłość
Co tym razem się stanie?
Dorota-dziewczyna odważna, rozgadana, 17 lat i jeszcze się nie zakochała.
Ale pewnego dnia wszystko się zmienia zakochuje się w Rafale.
Można powiedzieć że w mężczyźnie, bo ma 20 lat.
On jeździ na motorze.
Zaczyna się cudownie ale czy na długo?
Rozpoczyna się od e-maili.
Przyjaciółka daje jej rady ale czy zadziałają ?
Fajna ~Paulina

Akowa | 2015-02-20

Książka dobra dla 13 latek, które chcą dać się ponieść marzeniom miłosnym, dla starszych okaże się zbyt błaha.

marika3333 | 2013-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2013

Napisana strasznie dziwnym językiem. Chociaż historia prawdziwa, cieszę się, że ta książeczka taka krótka i zbyt dużo czasu na nią nie straciłam.

Oliwia1997 | 2013-01-20
Przeczytana: styczeń 2013

Książka bardzo mi przypadła do gustu. Szczególnie ciekawy był sposób jej napisania - o wszystkim dowiadujemy się tylko i wyłącznie z korespondencji e-mailowej. Porusza ciekawy problem tego, jak zakochane dziewczęta mogą być wykorzystane przez chłopaków, którzy myślą tylko i jednym... Polecam - króciutka, w sam raz by zabić czas podczas podróży, i przyjemnie się czyta.

Jadwiga Zając | 2011-01-28

Ay... podstawówka. Ale miło, że ktoś nie traktuje marzeń podstawówkowego dziecka z całą pogardą dorosłości. Ładnie, że można mówić o tak głupiutkiej miłości słowami Shakespearea.