Po nitkach babiego lata

Okładka książki Po nitkach babiego lata Marta Fox
Okładka książki Po nitkach babiego lata
Marta Fox Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Pierwsza miłość (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pierwsza miłość (tom 4)
Siedmioróg
2000-01-01
2000-01-01
miłość technika spotkanie

Zacznę od tego, że uwielbiam Martę Fox chyba od podstawówki aż do teraz mam prawie wszystkie książki tej autorki, ale ta mnie tak mocno irytowała, że sama nie wiem jak przez nią przebrnęłam. Rafał nic nie napiszę o tej postaci bo szkoda mojej klawiatury dodam, że mocno przewidywalny i o zgrozo ... Dorota zwykła nastolatka, która zakochała się, ale wypisywanie ciągle wiadomości to już ogromna przesada ... Jedyna, która w miarę się broni to przyjaciółka Doroty - Beata. Chociaż jedna, która stąpa twardo po ziemi. Nastolatką pewnie spodoba się to opowiadanie, ale ja chyba jestem za dorosła jednak.

Kolejna książeczka z serii Pierwsza Miłość
Co tym razem się stanie?
Dorota-dziewczyna odważna, rozgadana, 17 lat i jeszcze się nie zakochała.
Ale pewnego dnia wszystko się zmienia zakochuje się w Rafale.
Można powiedzieć że w mężczyźnie, bo ma 20 lat.
On jeździ na motorze.
Zaczyna się cudownie ale czy na długo?
Rozpoczyna się od e-maili.
Przyjaciółka daje jej rady ale czy zadziałają ?
Fajna ~Paulina

Kolejna książeczka z serii Pierwsza Miłość
Co tym razem się stanie?
Dorota-dziewczyna odważna, rozgadana, 17 lat i jeszcze się nie zakochała.
Ale pewnego dnia wszystko się zmienia zakochuje się w Rafale.
Można powiedzieć że w mężczyźnie, bo ma 20 lat.
On jeździ na motorze.
Zaczyna się cudownie ale czy na długo?
Rozpoczyna się od e-maili.
Przyjaciółka daje jej rady ale czy...

Pisanie takich "książeczek"(jak sama autorka je nazywa) jest pójściem po najmniejszej linii oporu. Są krótkie, błahe i niczego nie wnoszą. Nie ma tu nic poza banalną treścią, naiwną Dorotą a przewidywalnym Rafałem. Historia jest tak oczywista, że aż razi w oczy. Nihil novi.
Autorka ma jakiś udziwniony styl pisania, często stosuje szyk przestawny w zdaniach. Czy to wynika z tego, że czasem akcji jest rok '99 i tak się wtedy mówiło? Nie mam pojęcia. Może za bardzo się czepiam, ale trochę mnie to irytowało.
Bohaterowie są mdli i czytelnik pozostaje wobec nich obojętny. Akcji brak.
Dlaczego dałam kilka gwiazdek?
Pisanie książki w formie e-maili to ciekawy pomysł. Mógłby być atutem, gdyby wykorzystano potencjał tej możliwości, choć niestety tak się nie stało. Podobało mi się za to jedno zdanie ze wstępu:
"[Miłość]Możliwe, że odchodzi, ale tylko po to, by odrodzić się doroślej, mniej zachłannie, bardziej tolerancyjnie i cierpliwie w innym związku."

Książka bardzo mi przypadła do gustu. Szczególnie ciekawy był sposób jej napisania - o wszystkim dowiadujemy się tylko i wyłącznie z korespondencji e-mailowej. Porusza ciekawy problem tego, jak zakochane dziewczęta mogą być wykorzystane przez chłopaków, którzy myślą tylko i jednym... Polecam - króciutka, w sam raz by zabić czas podczas podróży, i przyjemnie się czyta.

Książka pisana jest w formie wiadomości e-mailowych. Co było ciężkie do przebrnięcia,ale po kilku stronach przyzwyczaiłam się. Książkę wypożyczyłam spontanicznie,żeby dać kolejną szansę Marcie Fox,ponieważ pierwsza książka jej autorstwa,którą przeczytałam nie porwała mnie zbytnio. W tej części jest coś hm. Tak określę "oryginalnego". Mimo że fabuła jest bardzo popularna. Przez książkę szybko przebrnęłam. Czytałam kolejne wiadomości wysyłane przez Dorotę oraz odpowiedzi na jej e-maile. Bardzo spodobał mi się charakter jej koleżanki - Beata. Ma to "coś" w sobie :)

Napisana strasznie dziwnym językiem. Chociaż historia prawdziwa, cieszę się, że ta książeczka taka krótka i zbyt dużo czasu na nią nie straciłam.

Książę przeczytałam w jeden wieczór.. dzięki formie jaką użyła Marta Fox, czyli e-mailom lepiej mi się to czytało.. :)

Książka dobra dla 13 latek, które chcą dać się ponieść marzeniom miłosnym, dla starszych okaże się zbyt błaha.

Fajna

Fajna

• Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa i młodzieżowe
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Po nitkach babiego lata