Westchnienia jak morskie huragany

Seria: Pierwsza miłość
Wydawnictwo: Siedmioróg
powieść polska
kasia2409

Mateusz zakochuje się w swojej nauczycielce języka polskiego. Nie może uwolnić się od myśli o niej, popada wręcz w manię. Marzena jest mężatką i ma dziecko, ale chłopak stara się o tym nie myśleć. W końcu decyduje się wyznać jej swoje uczucia... Ta książka to doskonały przykład na to, że nie wiadomo, jak potoczą się nasze losy. I od nas zależy, czy będziemy cierpieć, czy cieszyć się życiem.

Czarny_Turmalin | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Moje ulubione opowiadanie z serii "Pierwsza miłość".

W "Westchnienia jak morskie huragany" Marta Fox porusza temat głębokiej, prawdziwej, ale nieodwzajemnionej miłości. Mateusz zakochuje się w swojej nauczycielce języka polskiego. Uczucie surrealistyczne - ona jest od niego starsza, ma męża i synka. Mogłoby się wydawać, że to po prostu zauroczony gówniarz, ale Mateusz jest inny niż reszta rówieśników. Jest dojrzały.

Opowiadanie o miłości, marzeniach, namiętności, pragnieniach i dojrzałości.

Utwór przykuwa uwagę już od pierwszego zdania: "Jeżeli ona wie, a ja przypuszczam, to znaczy, że coś nas łączy".

Marta Fox w swoim utworze doskonale łączy treść z przypisanymi wierszami.

Polecam.

buziaczek197 | 2016-06-21
Przeczytana: czerwiec 2016

Zacznę od tego, że podoba mi się w każdej książce to, że autorzy ukazują nam inną literaturę i jest to poezja Haliny Poświatowskiej i Rafała Wojaczka. Tytuł oczywiście cytat z Szekspira. Sama zaś treść jest dla nastolatków. Nie należy ta historia do żadnych banalnych bo komu z nas nie zdarzyło się zakochać miłością platoniczną. Tak właśnie ulokował swoje uczucia główny bohater - uczeń, który zakochał się w swojej nauczycielce języka polskiego. Z tych sześciu tomików, które się ukazały przeczytałam już trzy. Ten tomik jest na II miejscu, a Pani Marta Fox jest moją ulubioną autorką od podstawówki, która pisze cudowne książki dla nastolatków i zawsze będę je POLECAĆ !!!

Mylengrave | 2013-02-22

W podstawówce zaczytywałam się w Marcie Fox, ale niestety, brak jej opowiastkom jakichkolwiek literackich ambicji, to nic innego ja zwykłe harlequiny dla młodzieży. Z dużą dozą erotyzmu.

Marysia Mużyło | 2012-02-18

Książka jest świetna! Czytałam ją już kilka razy i zawsze trudno mi się od niej oderwać :)

Monika | 2011-11-26

Smutna historia poplątanych ludzkich losów, o tym, że miłość przychodzi niespodziewanie nie patrząc na konwenanse...

Carmen | 2014-12-28
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, ale nie wywołała u mnie większych emocji. W sam raz na zabicie nudy.

FreePaula | 2014-05-20

Lekko napisana, krótko i na temat. Tematyka zawsze na czasie. autorka proponuje w całej serii kompromisowe rozwiązania, które nie naruszają godności drugiego człowieka w sprawach, w których można by się ich nie spodziewać.

Elliean | 2011-07-25

Jak zawsze, Marta Fox, napisała kolejną świetną książkę, w której ukazała, że nie wszystko posiada typowy 'happy end'. Ta historia mi się spodobała. Polecam.

Martyn | 2011-01-26

jedna z lepszych książek pani Marty,czytałam z zapartym tchem,zarwałam noc,by dowiedzieć się jaki będzie koniec.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 02 lutego 2006