Uchwycona w światło

Seria: Biblioteczka Konesera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Caught in the Light
czupirek

Fotografik Ian Jarrett spotyka w Wiedniu piękną Marian Esguard i zakochuje się w niej bez pamięci. Po powrocie do Londynu wyprowadza się z domu, zostawiając żonę i córeczkę, i jedzie na umówione spotkanie z ukochaną. Marian się jednak nie pojawia - przepada jak kamień w wodę. Ian wszczyna poszukiwania, z dnia na dzień rujnując sobie karierę i burząc życie rodzinne. Tropiąc w Dorset nikłe ślady Marian, spotyka psychoterapeutkę, u której leczyła się Marian, a właściwie Eris Moberly; młoda kobieta cierpi bowiem na rozdwojenie jaźni i sądzi, że jest żyjącą w XIX wieku odkrywczynią techniki fotograficznej. Jeżeli to tylko urojenie, to czemu uduszono antykwariusza, który interesował się początkiem fotografii? Kto prześwietlił film ze zdjęciami zrobionymi przez Iana w Wiedniu? Skąd się wzięła na ulicy współczesnego miasta dziewiętnastowieczna pensjonarka? Jarrett zaczyna się orientować, że ktoś nim manipuluje, że ktoś go pragnie zniszczyć.

dorcia2633 | 2016-10-06

Ian wszczyna poszukiwania, z dnia na dzień rujnując sobie karierę i burząc życie rodzinne. Tropiąc w Dorset nikłe ślady Marian, spotyka psychoterapeutkę, u której leczyła się Marian, a właściwie Eris Moberly; młoda kobieta cierpi bowiem na rozdwojenie jaźni i sądzi, że jest żyjącą w XIX wieku odkrywczynią techniki fotograficznej. Jeżeli to tylko urojenie, to czemu uduszono antykwariusza, który interesował się początkami fotografii?
Kto prześwietlił film ze zdjęciami, zrobionymi przez Iana w Wiedniu?
Skąd się wzięła na ulicy współczesnego miasta dziewiętnastowieczna pensjonarka?
Jarret zaczyna się orientować, że ktoś nim manipuluje, że ktoś go pragnie zniszczyć.

Jagna | 2012-09-24
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Jarrett zaczyna się orientować, że ktoś nim manipuluje, że ktoś go pragnie zniszczyć." - to zdanie znajdujące się z tyłu na okładce niszczy książkę. Bezmyślny spoiler, który psuje całą przyjemność.
Tutaj w serwisie opis z okładki jest skopiowany, szkoda, że nikt nie pokusił się o jego okrojenie.

Książka sama w sobie bardzo dobra (Goddard pisze naprawdę świetne powieści, trzeba mu to przyznać), historia nietuzinkowa, zaskakująca.

Zawsze lubię sobie zerknąć o czym mniej więcej będzie powieść, którą biorę do ręki. Ogólny zarys mnie zachęca. Ale pierwszy raz mi się zdarzyło, że parę "zachęcających" zdań zupełnie pozbawiło mnie przyjemności czytania... bo wiedziałam co będzie za rogiem, wiedziałam, że historia Marian to blef. Wiedziałam, że Eris to kłamliwa oszustka. W książce dowiedziałabym się o tym dopiero na 231 stronie. I być może jakiś mało domyślny czytelnik miał to szczęście :)

Lidka Aribaldi | 2016-01-30

Książki tego autora potrafią zaskakiwać i mają w sobie iskierkę tajemniczości. Coś czuję, że to będzie mój ulubiony autor książek. Nie musi się uciekać do drastycznych opisów ale wprowadza taki nastrój w swoich książkach, który jest bardzo wymowny.

a_linq | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016