Set in Stone
837337230X
Zapisane, kamień
czupirek

Po tragicznej śmierci żony Tony Sheridan odwiedza szwagierkę Lucy i jej męża Matta, swego starego przyjaciela, w ich nowym domu na wsi. Dom o nazwie Inne Drogi ma dziwny, okrągły kształt, otoczony jest fosą, i stanowi jedyne dzieło ekscentrycznego architekta z początku XX wieku. Sheridana dręczą nie tylko wspomnienia żony i rosnący pociąg do Lucy, lecz także plastyczne i niesamowite sny....

Sheridana dręczą nie tylko wspomnienia żony i rosnący pociąg do Lucy, lecz także plastyczne i niesamowite sny. Okazuje się, że morderstwo popełnione w Innych Drogach w roku 1939 wciąż złowrogo odbija się na życiu mieszkańców domu, podobnie jak późniejszy skandal towarzyszący bratu mordercy, fizykowi nuklearnemu, który uciekł do Związku Radzieckiego.

Lekceważąc tajemnicze ostrzeżenia o nadciągającej katastrofie, Tony i Lucy nawiązują płomienny romans. Kiedy jednak katastrofa następuje, przynosi skutki o wiele gorsze od zrujnowanego małżeństwa czy zdradzonej przyjaźni. Odkrywając prawdę o Innych Drogach, Sheridan zbyt późno uświadamia sobie, że jest tylko kolejną pozycją na liście ofiar domu - że wkrótce mogą się na niej znaleźć osoby mu najbliższe.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-24