Cel Monte Cassino Działania 8 Armii i Drugiego Korpusu Polskiego we Włoszech.

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Brytyjska 8 Armia odegrała kluczową rolę w kampanii włoskiej od września 1943 do początku maja 1945 roku. Książka przedstawia historię działań 8 Armii - dowodzonej kolejno przez Bernarda Montgomery'ego, Olivera Leese'a i Richarda McCreery'ego - na Półwyspie Apenińskim: 8 Armia, choć nominalnie formacja brytyjska, uchodziła za najbardziej kosmopolityczną wśród alianckich zgrupowań bojowych: służyli w niej Polacy, Hindusi, Nepalczycy, Irlandczycy, obywatele Unii Południowej Afryki, Nowozelandczycy, Kanadyjczycy, Włosi, a także sformowana w Palestynie Brygada Żydowska.

źródło opisu: Matras

Zolwer | 2014-05-20